Jesteś na starej wersji naszej strony

Zapraszamy na nową stronę!

Ze szkła można wykonać szklane półki na dowolny wymiar, które dodadzą luksusowego wyglądu do Twojego mieszkania. W łazience szczególnie spełnią swoją rolę, bo w przeciwieństwie do drewna są odporne na wodę. Można je więc montować także w kabinie prysznicowej.

Wszystkie półki wykonywane są ze szkła hartowanego, co sprawia że są wytrzymalsze i bezpieczne U nas możesz zamówić półki szklane o dowolnej grubości i na dowolny wymiar.

Uchwyty do półek szklanych

Najczęściej półki montuje się na uchwytach. Taki uchwyt do szkła mocowany jest na kołku rozporowym do ściany. Następnie wystarczy dokręcić ścisk półki szklanej i gotowe. Najbardziej popularny model uchwytów to tzw. łódka.

Najczęściej półka jest mocowana na dwóch uchwytach do ściany tak jak na zdjęciu powyżej.

Jeśli półka szklana jest mocowana we wnęce to bardziej stabilnym rozwiązaniem jest użycie 3 uchwytów, po 1 na każdej ze ścianek. W tym przypadku dodatkowo użyto brązowego szkła Antisol.

Mocowanie półki do szkła w profilu aluminiowym

Jeśli półka szklana będzie we wnęce to zamiast 3 uchwytów można ją zamocować na dwóch profilach aluminiowych. Do takiego montażu wystarczy aluminiowy anodowany ceownik o przekroju wewnątrz 10×10. Taki profil wystarczy zamocować na dwóch bocznych ściankach wnęki i wsunąć półkę na silikonie.

Inne możliwości – oświetlenie led i półki szklane w kuchni

Do tylnej ściany możesz też przymocować pasek led w płaszczyźnie półki. Światło przechodzące przez półkę będzie tworzyło bardzo nastrojowe podświetlenie.

Półki szklane to nie tylko łazienka. Można je również zastosować w kuchni ze względu na łatwość zmywania.

Wykonujemy półki w formie samego szkła hartowanego lub półki szklanej gotowej do montażu z uchwytami. Można także zamówić u nas dostawę, wysyłkę lub montaż na terenie Krakowa. Wypełnij formularz i sprawdź cenę.

Pin It on Pinterest

Share This