Zaznacz stronę

Drzwi szklane na wymiar

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów użytkowych wyposażenia mieszkania. Stanowią one także istotny element jego dekoracji. Drzwi szklane zyskują coraz liczniejsze grono nabywców. Łączą funkcjonalność z atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem.

Nasza oferta

Dzięki zróżnicowanemu wzornictwu drzwi szklane idealnie wpasują się w klimat jaki chcemy stworzyć w pomieszczeniu. Do wyboru mają Państwo wytrzymałe szkło hartowane, zarówno przeźroczyste jak i barwione, a także matowe (SatinDeco). W naszych projektach stosujemy wysokiej klasy mocowania i akcesoria. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Chociaż drzwi szklane są często kojarzone z przestrzenią biurową, coraz częściej stają się elementem aranżacji domowych. Pozwalają wpuścić do wnętrza więcej światła, a do tego wyglądają niezwykle efektownie. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym krótkim przeglądem szklanych drzwi o różnych konstrukcjach i zastosowaniach.

Drzwi szklane – zastosowania

Drzwi szklane są często wykorzystywane w przestrzeniach biurowych jako element szklanej zabudowy.
Mogą służyć nie tylko do przechodzenia pomiędzy pomieszczeniami, ale także do zamknięcia wnęki jako drzwi prysznicowe.

Rodzaje szklanych drzwi

Drzwi szklane wewnętrzne można podzielić na różne typy uwzględniające ich różnice w konstrukcji, m.in. pod względem sposobu otwierania lub zastosowania ościeżnic. Projekt powstaje na podstawie konkretnych wytycznych, tak by jak najlepiej spełnić Państwa oczekiwania.

Drzwi przesuwne

Drzwi tego typu potrafią znacznie zaoszczędzić przestrzeń, dlatego świetnie sprawdzą się w wąskich pomieszczeniach lub takich o małym metrażu. Nie tylko oszczędzają przestrzeń, ale pozwalają ją w dyskretny sposób podzielić. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się oddzielając np. salon od jadalni lub pokoje dzieci, które w razie potrzeby można połączyć w jedną przestronną przestrzeń.

Drzwi szklane wewnętrzne w futrynie

Drzwi szklane w futrynie należą do kategorii drzwi przymykowych. Są montowane w aluminiowej lub drewnianej ościeżnicy. Wykorzystanie grubej, metalowej futryny nadaje im nowoczesny, zdecydowany charakter. Dzięki temu są chętnie stosowane jako element aranżacji w biurach.

Drzwi szklane bez futryny

Szklane drzwi bez futryny mogą występować zarówno w formie drzwi przymykowych, jak i wahadłowych. W obu przypadkach prezentują się niezwykle efektownie. Brak zdecydowanej ramy, która ograniczałaby szklane skrzydło sprawia, że całość wygląda bardzo subtelnie i nienachlanie, dzięki czemu będzie pasować do niemal każdej aranżacji.

Drzwi szklane dwuskrzydłowe

Drzwi dwuskrzydłowe wymagają odpowiedniej przestrzeni przez co wykorzystane są raczej w większych pomieszczeniach. Bardzo popularne jest ich zastosowanie we wnętrzach o charakterze publicznym, np. w salach konferencyjnych, biurach, czy gabinetach. Jednak warto zauważyć, że mogą też bardzo efektownie wyglądać w aranżacjach domowych, np. jako drzwi do salonu.

Drzwi z grafiką na szkle

Grafika na szkle, która często występuje pod postacią paneli nad blat kuchenny, może stanowić także ozdobę drzwi. Możliwość wyboru dowolnego motywu sprawia, że takie szklane drzwi będą nie tylko funkcjonalne, ale także staną się dekoracją danego wnętrza.

Drzwi w zabudowie szklanej

Zabudowy szklane są częstym elementem aranżacji biurowych oraz galerii handlowych. Takie rozwiązanie łączy w sobie aspekty praktyczne oraz estetyczny, nowoczesny wygląd. W zależności od potrzeb i projektu można zastosować różne typy drzwi szklanych – wahadłowe, dwuskrzydłowe, przymykowe lub przesuwne.

Drzwi do kabiny prysznicowej

Drzwi prysznicowe mają za zadanie zamknięcie wnęki, tworząc tym samym optymalną przestrzeń kąpielową. Ich zastosowanie dobrze sprawdza się w niewielkich łazienkach. Są praktyczne, a dzięki możliwości personalizacji, np. pod względem rodzaju i koloru uchwytów, a także typu szkła można je łatwo dopasować do każdej aranżacji.

Zapytaj o cenę

Sprawdź cenę drzwi!

Ładowanie formularza...
[wycena indywidualna]
(i)
Podane dodatkowe informacje nie są uwzględniane w automatycznej wycenie.

Rodzaj drzwi

Zobacz nasze przykładowe realizacje drzwi: w futrynie, bez futryny, przesuwnych.

Wymiary

Rodzaj szkła

Sposób realizacji

Dla odległości powyżej 150km wycena montażu odbywa się indywidualnie. Prosimy o podanie adresu w informacjach dodatkowych.

Dodatkowe informacje

Korzystasz z naszych usług z rekomendacji?
Podaj mail polecającego.

Podaj dane do przesłania jednorazowej wyceny

* Wymagane