Zaznacz stronę

Szkło na ścianę w kuchni

Szkło na ścianę w kuchni łączy w sobie walory estetyczne i praktyczne. Z jednej strony szklana tafla pięknie odbija światło, z drugiej chroni miejsca podatne na zabrudzenia.

Szklane panele do kuchni

Szkło na ścianę w kuchni gwarantuje neutralny design z nutką elegancji. To świetna alternatywa dla klasycznych płytek – pozwala w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń nad blatem. Stawiając na przezroczyste szkło można w piękny sposób wyeksponować to co znajduję się za nim (np. betonowe wykończenia lub cegły).

Równocześnie takie rozwiązanie chroni ścianę przed wilgocią i zabrudzeniami. Szklana powierzchnia jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy ją przetrzeć płynem do szyb.
Szklany panel nie musi wypełniać całej przestrzeni nad blatem, można go zamontować w formie ekranu w miejscach najbardziej podanych na zabrudzenia, np. nad kuchenką/płytą grzewczą lub zlewem.

Najważniejsze informacje

  • Szklane panele wyłączenie bezpiecznego szkła hartowanego zazwyczaj grubości 6 mm.
  • Szkło montowane jest przy pomocy specjalnych stalowych uchwytów tzw rotul. Ich średnica to zazwyczaj 20-50 mm. Zazwyczaj będą to 4 mocowania na taflę lub 6 w przypadku dużych elementów.
  • Raz na długi czas konieczne może się okazać umycie szyby od strony ściany (opary z kuchni).
  • W szkle możemy wywiercić otwory na gniazdka.

Szklany panel z grafiką

Dla osób, które chciałby pójść o krok dalej, proponujemy szkło z grafiką. Możliwość wyboru dowolnego zdjęcia, które znajdzie się na panelu pozwala kreować niepotarzany charakter wnętrza.

Wachlarz tematów i motywów, które mogą się znaleźć na szklanym panelu jest na prawdę szeroki. Dlatego by nieco ułatwić ten wybór przygotowaliśmy przegląd tych najchętniej wybieranych. Być może odnajdą tam Państwo inspiracje do stworzenia swojej niepowtarzanej aranżacji. Do naszych realizacji bezpłatnie zapewniamy grafiki z serwisu Adobe Stock.

Proces realizacji zamówienia

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Proces realizacji można opisać w trzech prostych krokach.

Wycena

Aby otrzymać wycenę, należy przesłać wszelkie potrzebne informacje – rodzaj szkła i wymiary.

Wykonanie

Jeżeli wybiorą Państwo usługę montażem umówimy termin pomiaru. Jeśli nie – od razu przystąpimy do przygotowania szkła.

Odbiór lub montaż

Ggy szkło będzie gotowe można je odebrać w siedzibie naszej firmy lub może zostać dostarczone pod wskazany adres.

Nasze realizacje

Poniższa galeria zawiera przykładowe realizacje ukazujące szkło na ścianę w kuchni. Można sprawdzić jak wygląda szklany panel zajmujący całą przestrzeń między blatem a szafkami, a także wersję nad samą płytą grzewczą i umywalką.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.