Wiatrołap szklany
Wiatrołap szklany wewnętrzny może zostać zaaranżowany w różny sposób oraz wykonany z wybranego rodzaju szkła. Jeśli lubisz styl loftowy możesz też wybrać wersję ze szprosami. Oddziel funkcjonalnie wejście domu od jego wnętrza wybierając szklany wiatrołap w korytarzu.
Co to jest wiatrołap?
Wiatrołap – to pomieszczenie inaczej znane pod nazwą przedsionek lub ganek. Oddziela wejście do domu od części wewnętrznej, chroniąc tym samym przed wychłodzeniem i hałasem z zewnątrz. Dodatkowo w okresie grzewczym podnosi wydajność ogrzewania.
Szklany wiatrołap wewnętrzny – zalety
Drzwi szklane zatrzymują ciepło stanowiąc dodatkową barierę pomiędzy wnętrzem domu a drzwiami wejściowymi.
Szkło pozwala wpuścić do pomieszczenia więcej światła, dzięki temu nawet mały wiatrołap będzie jasny i optycznie większy.
Możesz zamówić szklany wiatrołap na terenie Krakowa lub w okolicach. Jeśli jesteś z innego miasta – poza woj. małopolskim – damy znać czy taka realizacja będzie możliwa.
Wybór szkła
- Grubość szkła stosowanego w takich realizacjach to 8, 10 lub 12 mm.
- Do realizacji wykorzystujemy szkło hartowane. Może być przezroczyste lub matowe. Zabudowa może być też wykonana ze szkła barwionego w masie (brąz, grafit).
Drzwi do wiatrołapu
Jeśli drzwi mają być zamykane na klucz to najlepszym rozwiązaniem jest ich umieszczenie w ościeżnicy aluminiowej. Alternatywnie może to być zabudowa całoszklana bez ościeżnicy lub z drzwiami przesuwnymi, ale wtedy zamek umieszcza się przy podłodze. W naszej ofercie są:
Pytania i odpowiedzi
Czy w przypadku przeciągu drzwi mogą pęknąć?
Drzwi są na domykowych zawiasach sprężynowych lub samozamykaczu hydraulicznym i nie ruszają się pod wpływem wiatru. W przeciwieństwie do drzwi tradycyjnych są więc one odporne na przeciągi.
Czy jeśli zależy nam na dobrej izolacji wiatrołap powinien mieć profile?
W większości przypadków stosuje się zabudowy szklane bez ościeżnic, które już dają dobrą izolację cieplną. Użycie ościeżnicy dodatkowo poprawi tą właściwość i zapewni lepszą izolację akustyczną.
Czy do konstrukcji wiatrołapu można wykorzystać drzwi przesuwne?
Zazwyczaj w takiej wersji stosuje się zabudowę na zasadzie element stały i drzwi. W takim przypadku minimalna szerokość wnęki to 160 cm. Jeśli zabudowa będzie na końcu korytarza i szkło może zachodzić na ścianę to można zastosować same drzwi przesuwne, także w wersji dwuskrzydłowej.
Czy jeśli zabudowa wiatrołapu zostanie wykonana z przezroczystego szkła, osoby wchodzące do domu nie będą się z nią zderzać?
Ściana wiatrołapu wykonana ze szkła transparentnego może być czasem trudna do zauważenia, zwłaszcza jeśli ktoś przemieszcza się w pośpiechu. Podobnie, gdy pomieszczenie jest nieduże można z rozbiegu z jednych drzwi „wejść” w drugie. Jeśli obawiamy się, że takie wypadki mogą się zdarzać, warto zdecydować się na szkło barwione w masie lub szkło mleczne.
Cena wiatrołapu
Nasze realizacje
Zobacz jak wiatrołap szklany prezentuje się w aranżacjach naszych klientów.
To nowoczesne rozwiązanie pozwala wydzielić funkcjonalną przestrzeń przy wejściu.
Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.