Zaznacz stronę

Szczelność kabiny prysznicowej

Szczelność kabiny

W zależności od typu i projektu kabiny prysznicowej można uzyskać różne poziomy  ochrony przed rozpryskami wody.
Żadna kabina nie jest w stu procentach szczelna, bo w każdej znajdują się łączenia pomiędzy uszczelkami, luzy technologiczne w zawiasach.

Kabiny wg szczelności – od najmniej szczelnych.

Najmniejsza Szczelnosc

Kabina walkin

Brak tradycyjnych drzwi sprawia, że jedyną barierą ochronną przed wodą jest szklana ściana. Dodatkowo wpływ na szelność będzie mieć  umiejscowienie kabiny względem ścian w pomieszczeniu. Warto też wciąć pod uwagę szerokość szyby.

Kabiny Walk In Malopolska
Srednia Szczelnosc

Kabina bez uszczelek lub z samymi profilami

W takiej wersji mamy drzwi a więc większą osłonę, natomiast pomiędzy elementami mamy luźne prześwity przez które woda może przeciekać. Kierując strumień wody bezpośrednio w tą stronę woda będzie wydostawać się na zewnątrz.

Najwieksza Szczelnosc

Kabina z uszczelkami

Uszczelki są kluczowym elementem w konstrukcji kabiny, której głównym zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza przed wyciekiem wody i zapewnienie optymalnej szczelności.

Kabiny Prysznicowe Trzyelementowe

Kabina prysznicowa a rozchlapywanie wody

Wybór minimalistycznych, nowoczesnych rozwiązań jak np. kabina walk-in będzie wiązał się z większym ryzykiem rozchlapywania wody. Warto też podkreślić, że nawet decydując się na zamkniętą kabinę, woda również może wydostać się poza przestrzeń prysznicową, np. gdy podczas otwierania spłyną krople zebrane na szybie drzwi.

W przypadku gdy strumień wody zostanie z bliskiej odległości skierowany bezpośrednio na uszczelki, nie można zagwarantować pełnej szczelności. Wszystkie wątpliwości dotyczące szczelności możemy omówić na konkretnym projekcie kabiny prysznicowej i zaproponować optymalne rozwiązanie.

 

 

NASZA OFERTA

Szyba prysznicowa walk-in, kabina przesuwna lub wnękowa? Niezależnie jakiego rozwiązania szukają Państwo do swojej łazienki, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy szeroki asortyment kabin prysznicowych na wymiar. Zapewniamy też usługę profesjonalnego montażu.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.