Kabiny prysznicowe na wymiar

Kabiny prysznicowe na wymiar wykonywane przez naszą firmę mają jak najlepiej odpowiadać Państwa wymaganiom i oczekiwaniom. Zachęcamy do sprawdzenia jakie rodzaje kabin dostępne są w naszej ofercie.

Projekty na wymiar

Kabiny prysznicowe na wymiar powstają według indywidualnych wytycznych naszych Klientów. Pozwala to zastosować odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne, które umożliwiają optymalne wykorzystanie powierzchni łazienki oraz stworzenie funkcjonalnej i efektownej przestrzeni prysznicowej. Służymy Państwu naszym doświadczeniem i w razie pytań zapraszamy do kontaktu. 

Kabiny prysznicowe różnią się między sobą konstrukcją. W naszej firmie wykonujemy wszystkie rodzaje w dowolnym wymiarze. Wykorzystujemy do tego szkło hartowane, w pełni bezpieczne odporne na uszkodzenia. W ofercie mamy szkła bezbarwne (przezroczyste i matowe) oraz barwione. Mogą Państwo zamówić kabinę, do której dołączamy komplet okuć do samodzielnego montażu. Proponujemy jednak, by oddać to zadanie w nasze ręce – zapewnimy pomiar pomieszczenia, wykonanie kabiny oraz jej profesjonalny montaż.

Dla osób wciąż wahających się pomiędzy wyborem wanny lub prysznica zachęcamy sprawdzenie opcji jaką są parawany nawannowe.
Natomiast dla osób lubiących bardziej nieszablonowe rozwiązania, polecamy zyskujące coraz większą popularność kabiny w czarnych okuciach

Skorzystaj z niezobowiązującej wyceny! Duży wybór opcji.

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe na wymiar można podzielić na różne typy uwzględniające ich różnice w konstrukcji. Warto tu zaznaczyć, że projekt dopasowany jest do Państwa wytycznych, więc kabiny mogą posiadać wycięcia w szkle (np. na siedzisko, lub skos).

Kabina prysznicowe wnękowa

Kabiny prysznicowe wnękowe wykorzystują charakterystyczny układ pomieszczenia gdzie kabinę stanowi tylko ściana frontowa, a pozostałe są wykonane z płytek.

  • Wszędzie tam gdzie szerokość wnęki jest zbyt duża na same drzwi szklane stosujemy drzwi z elementem stałym. Taka kabina prysznicowa może być w formie drzwi wiszących na części stałej lub z zawiasami przymocowanymi do ściany.
  • Zestaw obejmuje zarówno okucia do elementu stałego (okucia punktowe, drążek stabilizujący),odpowiedniego typu zawiasy (ściana-szkło lub szkło-szkło), gałkę oraz uszczelki.
  • Ponieważ kabiny są wykonywane zawsze pod wymiar to możemy wyciąć szkło pod nietypowy element np. skos dachu.

Kabina prysznicowa narożna

Kabiny prysznicowe narożne pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń zajmując róg łazienki. Dzięki temu cieszą się bardzo dużą popularnością. Mogą składać się z różnej ilości szklanych elementów, dzięki czemu można jak najlepiej zorganizować przestrzeń kąpielową (chodzi np. o odpowiednie umiejscowienie drzwi).

Kabina prysznicowa przyścienna

Kabiny prysznicowe przyścienne to raczej opcja do większych łazienek lub pokojów kąpielowych, gdyż stykają się z tylko jedną ścianą do której zamontowana jest bateria. Jednak dzięki temu wyglądają niesamowicie efektownie, zwłaszcza znajdując się w centralnym miejscu pomieszczenia.

Kabina walk in

Kabiny prysznicowe typu walk-in zawdzięczają swoją nazwę konstrukcji, która pozwala wejść pod prysznic bez konieczności przechodzenia przez drzwi. Połyskująca tafla szkła bardzo dobrze odnajduje się w nowoczesnych łazienkach. Do tego kabiny walk-in wyglądają niezwykle elegancko i efektownie.

Ostatnio najpopularniejszy sposób na wykonanie kabiny prysznicowej. Stała ścianka szklana jest zazwyczaj mocowana na 3 okuciach punktowych oraz stabilizowana drążkiem. Montujemy również kabiny od podłogi do sufitu.

Jeśli nie macie Państwo jeszcze położonych płytek to ciekawym i bardzo minimalistycznym sposobem jest umieszczenie szyby w dylatacji między płytkami. W tym celu fliziarze muszą wykonać wcześniej na podłodze i ścianie przestrzeń 12 mm (dla szkła grubości 8 mm) lub 15 mm (dla szkła grubości 10 mm). Potem już tylko wystarczy osadzić szkło na silikonie. Dla ambitnych którzy chcieliby zrezygnować ze wszystkich widocznych uchwytów wykonujemy montaż szyby przed podwieszeniem sufitu i dopiero potem jest ona obudowywana.

Drzwi do kabiny prysznicowej

Drzwi prysznicowe, podobnie jak kabiny wnękowe, zamykają wnękę, jednak nie posiadają dodatkowych elementów stałych. Warto zwrócić uwagę, że do wyboru są różne rodzaje i kolory uchwytów, a samo szkło może być przezroczyste, matowe lub barwione. Dobrze sprawdzają się w małych łazienkach. 

Jeśli kabina prysznicowa ma się składać tylko z drzwi szklanych to cały zestaw składa się z 2 szt zawiasów, gałki oraz uszczelek bocznych i dolnej. Warto pamiętać, że zalecana maksymalna szerokość drzwi to 85 cm.

Uchwyty mogą być wykończone na chrom (połysk), satynę (mat), za dopłatą dostępne też są okucia czarne oraz w starym i normalnym złocie. Do wyboru masz kilka rodzai gałek, ale ta najpopularniejsza to typowy kwadrat.

Parawany nawannowe

Parawany nawannowe to rozwiązanie dla osób chcących połączyć funkcjonalność wanny i kabiny prysznicowej. Różnice konstrukcyjne i różne  typy pozwalają dopasować parawan do wnętrza każdej łazienki. Dzięki temu idealne spisze się w niewielkich wnętrzach, gdzie po za wanną nie ma już miejsca na dodatkową kabinę prysznicową.

Kabiny prysznicowe na wymiar w czarnych okuciach

Kabiny w czarnych okuciach dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi zyskują coraz większą popularność. Nawiązując do stylu loftowego stanowią ciekawy element aranżacji łazienki. Czarny kolor jest ponadczasowy, często kojarzony z luksusem, dzięki czemu sprawia, że wnętrze nabiera wyrazu.

Kabiny prysznicowe w złotych okuciach

Chcąc urządzić łazienkę w stylu glamour warto pomyśleć o wykorzystaniu złotych okuć. Połyskujące elementy połączone z prostą, minimalistyczna konstrukcją prysznica przykuwają uwagę. To również dobry sposób na przełamanie monochromatycznych, minimalistycznych aranżacji.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pin It on Pinterest

Share This