Kabiny Prysznicowe Na Wymiar

Kabina prysznicowa może być różnego typu. W naszej firmie wykonujemy wszystkie rodzaje w dowolnym wymiarze. Wykorzystujemy do tego szkło hartowane, w pełni bezpieczne odporne na uszkodzenia. W ofercie mamy szkła bezbarwne (przezroczyste i matowe) oraz barwione. Mogą Państwo zamówić kabinę, do której dołączamy komplet okuć, do samodzielnego montażu. Proponujemy jednak, by oddać to zadanie w nasze ręce – zapewnimy pomiar pomieszczenia, wykonanie kabiny oraz jej profesjonalny montaż.

 

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe, w zależności od wielkości i kształtu łazienki oraz indywidualnych potrzeb klienta, występują w różnej formie. Są to:

Kabiny prysznicowe walk-in – szyba stała

Ostatnio najpopularniejszy sposób na wykonanie kabiny prysznicowej. Stała ścianka szklana jest zazwyczaj mocowana na 3 okuciach punktowych oraz stabilizowana drążkiem. Montujemy również kabiny od podłogi do sufitu.

Jeśli nie macie Państwo jeszcze położonych płytek to ciekawym i bardzo minimalistycznym sposobem jest umieszczenie szyby w dylatacji między płytkami. W tym celu fliziarze muszą wykonać wcześniej na podłodze i ścianie przestrzeń 12 mm (dla szkła grubości 8 mm) lub 15 mm (dla szkła grubości 10 mm). Potem już tylko wystarczy osadzić szkło na silikonie. Dla ambitnych którzy chcieliby zrezygnować ze wszystkich widocznych uchwytów wykonujemy montaż szyby przed podwieszeniem sufitu i dopiero potem jest ona obudowywana.

Drzwi szklane do kabiny

Jeśli kabina prysznicowa ma się składać tylko z drzwi szklanych to cały zestaw składa się z 2 szt zawiasów, gałki oraz uszczelek bocznych i dolnej. Warto pamiętać, że zalecana maksymalna szerokość drzwi to 85 cm.

Uchwyty mogą być wykończone na chrom (połysk) lub satynę (mat). Do wyboru masz kilka rodzai gałek, ale ta najpopularniejsza to typowy kwadrat. Szkło jest najczęściej bezbarwne, ale dla wymagających mamy szkło barwione w masie (brąz lub grafit) lub matowe.

Kabiny prysznicowe dwuelementowe

Wszędzie tam gdzie szerokość wnęki jest zbyt duża na same drzwi szklane stosujemy drzwi z elementem stałym. Taka kabina prysznicowa może być w formie drzwi wiszących na części stałej lub z zawiasami przymocowanymi do ściany.

Kabina dwuelementowa może też być kabiną narożną jeśli tylko szerokość ściany na której są drzwi nie przekracza 85-90 cm.

Tutaj zestaw obejmuje zarówno okucia do elementu stałego (okucia punktowe, drążek stabilizujący),odpowiedniego typu zawiasy (ściana-szkło lub szkło-szkło), gałkę oraz uszczelki.

Ponieważ kabiny są wykonywane zawsze pod wymiar to możemy wyciąć szkło pod nietypowy element np. skos dachu.

Jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj kabiny prysznicowej. W wersji z montażem realizację zlecenia rozpoczynamy zawsze od wstępnej wyceny.
Możesz do nas zadzwonić 788 83 83 88 lub wysłać zapytanie (kliknij tutaj).

Kabina narożna trójelementowa

Jeśli chcesz narożną kabinę prysznicową a jest konieczny podział na ścianie z drzwiami to to rozwiązanie jest dla Ciebie. Oprócz wspomnianej wcześniej szerokości powodem podziału może być także wystający element np umywalka który uniemożliwia umieszczenie zawiasów bezpośrednio na ścianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku małych łazienek gdzie zamiast klasycznej kabiny narożnej drzwi zostaną umieszczone na rogu pod kątem 135 stopni.

Trzy elementy mogą też być konieczne w przypadku bardzo szerokich wnęk gdzie dodatkowo drzwi muszą się znaleźć na środku. W takim wypadku po obu stronach drzwi znajdzie się element stały.

Ekstremalnym przykładem kabiny trójelementowej jest… kabina czteroelementowa. Tutaj aż 3 ściany mogą być szklane.

Zestaw okuć jest zasadniczo taki sam jak w przypadku wcześniejszych rozwiązań czyli okucia punktowe do elementów stałych (6 szt). zawiasy szkło-szkło, gałka, drążek lub drążki stabilizujące szyby stałe oraz uszczelki.

Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi

Alternatywą dla wersji otwieranych będzie kabina przesuwna. Rozwiązanie to zaoszczędzi dużo miejsca należy jednak brać pod uwagę, że jest to rozwiązanie mniej atrakcyjne cenowo w stosunku do kabin otwieranych. Systemy przesuwne montujemy tylko na systemach Colcom Hipzac co jest gwarancją dużej trwałości takiego rozwiązania.