Zaznacz stronę

Lustra łazienkowe na wymiar

Lustro to niezbędny element wyposażenia łazienki.  Pozwala przejrzeć się podczas golenia, wykonywania makijażu lub innych czynności kosmetycznych. Dodatkowo łazience, która bywa niewielkim pomieszczeniem bez okna, nadaje nieco głębi i optycznie powiększa. Sprawdź jak wyglądają lustra łazienkowe na przykładowych realizacjach!

Dekoracja na wymiar

Lustra przygotowywane na wymiar maja tą zaletę, że można je dopasować do każdej aranżacji. Duży wybór dostępnych rozwiązań pozwala wybrać takie, które będzie najlepiej wpisywało się w styl wnętrza oraz optymalnie wykorzysta dostępną przestrzeń. 

 •  LUSTRO WKLEJANE LUB ZAWIESZANE. Lustro łazienkowe przygotowywane na wymiar zwykle są klejone do ściany. Dzięki temu można np. wykorzystać uprzednio przygotowaną przestrzeń między płytkami, co pozwala stworzyć spójną całość. Drugą opcją jest powieszenie lustra z wykorzystaniem haków na kołkach rozporowych.
 • KOLOR LUSTRA. Kiedy zalety funkcjonalne lustra nie są najważniejsze, to można również wykorzystać lustra brązowe i grafitowe. W przeciwieństwie do klasycznego lustra srebrnego będą one miały odpowiednio inną barwę, która może być dopasowana do wyglądu wnętrza.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kształt lustra

Warto zauważyć, że lustra łazienkowe mogą mieć różne kształty. Stawiając na projekty na wymiar można z łatwością dopasować odpowiednie rozwiązanie do aranżacji i układu pomieszczenia. Doskonałym przykładem takiej realizacji jest lustro trapezowe, które wykorzystuje maksymalnie dostępną przestrzeń. Dzięki temu mimo, że skos zmniejsza użytkową powierzchnię pomieszczenia, to duże lustro optycznie je powiększa.

Kwadratowe

Prostokątne

Trapezowe

Lustro okrągłe

Alternatywą opcją dla luster w kształcie wielokątów jest lustro okrągłe.  Doskonale sprawdza się w aranżacjach industrialnych, wprowadzając do łazienki powiew świeżości i elegancji.

Nie wiesz jakie lustro wybrać? Dowiedz się więcej!

Wykończenie krawędzi lustra

Do wyboru są różne sposoby wykończenia krawędzi lustra. Jest to ważny aspekt, gdyż nie tylko wpływa na ostateczny wygląd, ale także zapewnia bezpieczne użytkowanie lustra.

SZLIF

To podstawowa i najpopularniejsza metoda wykończenia krawędzi. Ostatni milimetr krawędzi zostaje zebrany pod kątem 45 stopni tworząc bezpieczny i estetyczny rant lustra.

FAZA

Faza jest to szlif wykonany pod skosem. Polega na zebraniu ostatnich kilku centymetrów (1-3) i stworzenie formy ramy.

RAMA

Rama lustra nie tylko zabezpiecza jego krawędź, ale także stanowi efektowny element dekoracyjny. Polecamy popularne lustra w czarnej ramie.

Rola lustra w łazience

Oczywiście najważniejszą rolą lustra jest możliwość przeglądania się. Jednak różne sposoby użycia go w aranżacji pozwalają w ciekawy i inspirujący sposób wzbogacić wnętrze. Warto przy tym zastanowić się czy ważniejszy jest dla nas aspekt praktyczny czy dekoracyjny. Rzecz jasna, nic nie stoi na przeszkodzie by w łazience znalazło się więcej niż jedno lustro.

Lustro łazienkowe niemal zawsze znajduje się nad umywalką. Można tu postawić na duże klejone lustro na wymiar, które pozwoli objąć górną część sylwetki, nawet gdy domownicy będą różnego wzrostu. Dodatkowo większa tafla lustra nadaje wnętrzu głębi. Można też większy nacisk postawić na aspekt dekoracyjny i wybrać lustro w ramie, np. – bardzo popularne ostatnio – w czarnej w stylu loftowym.

  Nic nie stoi na przeszkodzie by nieco poeksperymentować z wykorzystaniem lustra w łazience.  Oto kilka propozycji:

  • Lustro na wysokość ściany. Wąskie wysokie lustro pozwala objąć całą sylwetkę.
  • Lustro przycięte Warto pamiętać, że lustro na wymiar może być przycięte do dowolnego kształtu. Dzięki temu może np. ,,otaczać” umywalkę.
  • Lustro na całej ścianie. To niezwykle efektowne rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze wygląda na niemal dwa razy większe.
  • Lustrzane paski. Wąskie lustrzane paski choć pełnią raczej funkcję jedynie dekoracyjną, są ciekawym sposobem by ożywić aranżację.

  Nasze realizacje

  Poniżej przedstawiamy galerię naszych przykładowych realizacji. Być może będzie ona dla Państwa inspiracją jakie lustro wybrać do swojej łazienki. Szczególnie warto zwracać uwagę na mniej typowe rozwiązania, które pokazują jakie możliwości dają projekty wykonywana na wymiar.

  Lustra łazienkowe prostokątne

  Łazienkowe lustra kwadratowe

  Lustra do łazienko trapezowe

  Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

  Jesteśmy do Twojej dyspozycji.