Zaznacz stronę

Lustro weneckie. Lustro półprzepuszczalne w ramie

Głównym zadaniem jakie ma spełniać lustro weneckie jest umożliwienie dyskretnej obserwacji pomieszczenia obok, tak by osoba obserwująca pozostała w ukryciu. Znane jest też pod nazwą ,,lustro półprzepuszczalne” lub „lustro fenickie” .

Co to jest lustro weneckie?

Lustro weneckie jest odmianą lustra, którego jedna strona jest pokryta cienką warstwą metalu (zwykle jest to aluminium). Dzięki temu ta strona odbija tylko część światła, a druga je przepuszcza. W ten sposób osoba, która stoi bezpośrednio przed lustrem jest w stanie zobaczyć swoje odbicie, natomiast osoba po drugiej stronie lustra może ją obserwować, sama pozostając niewidoczna.

r

Ważne jest to, aby w pomieszczeniach z osobą obserwowaną i obserwującą była różnica w oświetleniu. Tam gdzie jest osoba podglądająca natężenie światła powinno być znacznie mniejsze.

Jakie zastosowanie może mieć lustro weneckie?

Lustro weneckie pozwala na dyskretną obserwację, osób znajdujących się w pomieszczeniu obok. Często kojarzy się głównie z obserwowaniem podejrzanych znajdujących się w pokoju przesłuchań, jednak lustro weneckie ma znacznie szersze możliwości zastosowania.

Przykłady miejsc w których mogą być wykorzystywane lustra weneckie: sklepy i supermarkety, banki, lotniska, sale sądowe, magazyny, sale pooperacyjne.

Gdzie i jak zamontować lustro weneckie?

Miejsce w którym zamontuje się lustro weneckie może mieć kluczowe znaczenie dla jego skuteczności. Powinno odpowiednio wpasować się w aranżację wnętrza, by nie wzbudzało podejrzeń osób, które mają być obserwowane. Do tego istotne będzie umiejscowienie lustra z uwzględnieniem dostępnego oświetlenia. Im większa różnica w natężeniu światła pomiędzy pomieszczeniami tym efekt będzie lepszy.

Lustro weneckie wiesza się  na otworze w ścianie. Warto też zaznaczyć, że tafla pokryta specjalną powłoką w hucie jest znacznie trwalsza od folii.

Lustro weneckie – cena

Chcesz kupić lustro weneckie lub zastanawia Cię jaka jest jego cena? Wystarczy, że uzupełnisz poniższy formularzy wybierając wymiar, rodzaj ramy i sposób realizacji. Warto zaznaczyć, że na terenie Krakowa możliwa jest opcja montażu i odbioru osobistego. Dla realizacji z dalszych rejonów oferujemy usługę wysyłki.

Formularz wyceny
Ładowanie formularza...

Wymiary i ilość

Podaj wymiary luster ( z uwzględnieniem ramy) w cm

Tafla 1


Tafla 2


Tafla 3


Tafla 4


Tafla 5


Tafla 6


Tafla 7


Tafla 8


Tafla 9


Tafla 10

Rodzaj ramy

Sposób realizacji

Dla odległości powyżej 30km wycena montażu odbywa się indywidualnie. Prosimy o podanie adresu w informacjach dodatkowych.

Dla podanych wymiarów wysyłka wymaga indywidualnej wyceny.

Podsumowanie


DANE

* Wymagane

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.