Ścianki i zabudowy szklane

Ścianki i zabudowy szklane to często spotykane rozwiązanie w biurach, urzędach, salach konferencyjnych lub innych miejscach użyteczności publicznej. Duża szklana powierzchnia pozwala w estetyczny sposób zamknąć lub podzielić daną przestrzeń. Zobacz przykłady takich zastosowań!

Ścianka całoszklana na wymiar

Ścianki i zabudowy szklane już od lat znajdują swoje miejsce w obiektach użytku publicznego. Pozwalają optymalnie podzielić przestrzeń oraz wizualnie ją wyeksponować.

Ścianka całoszklana ma wiele zalet – jest bezpieczna, odporna na uszkodzenia, rozświetla pomieszczenie i nadaje mu nowoczesny charakter. Bardzo często wykorzystywana jest w biurach, gdzie może służyć jako przegroda do stworzenia tzw. boksów. W estetyczny sposób pozwala podzielić pomieszczenie na mniejsze, a dzięki zastosowaniu transparentnego szkła efekt nie jest przytłaczający.

Integralną częścią zabudowy szklanej są drzwi. Duża możliwość w zakresie wyboru przeszkleń i ich wykończenia, jak również systemu w jakim będą otwierały się drzwi pozwala stworzyć komfortową, nowoczesną przestrzeń.

Najważniejsze informacje

  • Do realizacji wykorzystujemy szkło hartowane. Może być przezroczyste lub matowe. Zabudowa może być też wykonana ze szkła barwionego w masie (brąz, grafit). 
  • Grubość szkła stosowanego w takich realizacjach to 8, 10 lub 12 mm.
  • Elementy stałe są mocowane na profilach podłoga-sufit.
  • Drzwi uchylne montujemy również na zawiasach podłoga sufit lub zawiasach bocznych.
  • W przypadku pomieszczeń wymagających większej izolacji akustycznej stosujemy futryny aluminiowe.
  • Alternatywą dla drzwi wahadłowych są drzwi przesuwne. Taki sposób otwierania zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni.
  • Istnieje możliwość ozdobienia szklanej tafli grafiką (wzór, logo, napis informacyjny).
  • Dla ułatwienia wyboru najlepszego rozwiązania zachęcamy do kontaktu.

Szklane zabudowy w prywatnych wnętrzach

Mimo, że zabudowy szklane najczęściej kojarzone są z biurami i galeriami handlowymi, coraz częściej pojawiają się we wnętrzach prywatnych. Szczególnie dobrze mogą prezentować się w holu stanowiąc nowoczesny, reprezentacyjny podział z sąsiadującym pomieszczeniem.

Szklana ścianka optycznie powiększa przestrzeń. Mimo, że pozwala ustalić wyraźny podział między pomieszczeniami, to dzięki wykorzystaniu transparentnego szkła wciąż stanowią one pewną całość. Ponadto jest to na tyle uniwersalny materiał, że będzie dobrze korespondował z każdym stylem, wprowadzając atrakcyjny wizualny efekt. Do zabudowy można dobrać, np. drzwi przesuwne, które pozwolą dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń.

Przykładowy podział: hol-salon, kuchnia-salon, łazienka-sypialnia

Nasze realizacje

Poniższa galeria prezentuje ścianki i zabudowy szklane na przykładowych realizacjach. Należy jednak pamiętać, że wszystkie zamówienia wykonujemy na wymiar, dlatego możemy stworzyć rozwiązanie jak najlepiej spełniające Państwa wymagania.

REALIZACJE KOMERCYJNE

REALIZACJE NIEKOMERCYJNE

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.