Lustra na wymiar. Informacje przed zakupem

Lustro na wymiar ma tą przewagę nad gotowymi rozwiązaniami, że można je dopasować do wnętrza uwzględniając dostępną przestrzeń, ewentualne otwory i styl pomieszczenia. W naszej ofercie mamy lustra, które mogą różnić się kształtem, kolorem czy sposobem wykończenia. Wykonujemy zarówno zlecenia dla klientów prywatnych, jak również kompleksowe realizacje komercyjne.

Aby ułatwić Państwu wybór właściwego lustra na wymiar przygotowaliśmy zestaw podstawowych informacji. Jednak w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Można też od razu sprawdzić cenę, korzystając z arkusza wyceny.

NASZA OFERTA

W naszej ofercie mamy lustra łazienkowe, do przedpokoju i kuchni – w tym modele okrągłe, w ramie oraz z oświetleniem. Wykonujemy też lustra na wymiar do obiektów publicznych. Zachęcamy do sprawdzenia przeglądu naszych realizacji. 

Sposób montażu

Zasadniczo wyróżniamy dwa sposoby montażu:

  • KLEJENIE – jest to najczęściej stosowana metoda montażu luster na wymiar. Jest to sposób szczególnie polecany w przypadku dużych luster, których waga nie sprzyja zawieszaniu.
  • WIESZANIE – w takiej wersji do ściany mocuje się standardowe haki na kołkach rozporowych, a lustro ma z tyłu specjalne zawieszki. Dodatkowo tego typu lustro zabezpiecza się od tyłu specjalną folią, która utrzymuje lustro w jednym kawałku w razie rozbicia.

Kolor lustra

  • SREBRNE. Podstawowy klasyczny rodzaj to lustra srebrne. Znajdzie miejsce wszędzie tam gdzie potrzebujemy lustra funkcjonalnego, które ma neutralne odbicie.
  • KOLOROWE. Drugą opcją są lustra na wymiar w kolorze brąz i grafit. Są one stosowane najczęściej w szafach przesuwnych lub jako element powiększenia przestrzeni.

SREBRNE

BRĄZOWE

GRAFITOWE

Rozmiar i grubość lustra

Najczęściej stosowana jest grubość 4 mm. Lustra do łazienki czy lustra w ramie są zazwyczaj wykonywane w tej grubości. Lustro na wymiar o grubości 5 mm stosuje się w przypadku luster o znacznym wymiarze np. przekraczającym 2 metry lub tam gdzie są otwory i wycięcia. Wymiary największej pojedynczej tafli lustra 225x320cm, jednak zazwyczaj montażowo wymiar nie przekracza 150x250cm.
W przypadku lustra wklejanego w płytki standardowy luz wynosi po 2 mm po obwodzie lustra. Warto również sprawdzić czy piony i poziomy wnęki są wykonane prawidłowo.

Wykończenie krawędzi

Obróbka krawędzi lustra to ważny aspekt wpływający przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania, a także na walory estetyczne.

SZLIF

Szlif to najpopularniejsza metoda , gdzie ostatni milimetr krawędzi zostaje zebrany pod kątem 45 stopni tworząc bezpieczny i estetyczny rant lustra. 

FAZA

Faza jest to szlif wykonany pod skosem. Polega na zebraniu ostatnich kilku centymetrów (1-3) i stworzenie formy ramy.

RAMA

Rama lustra nie tylko zabezpiecza jego krawędź, ale także stanowi efektowny element dekoracyjny.

Wycięcia

W lustrach możemy wykonać dowolne otwory czy wycięcia. Otwory będą najczęściej potrzebne, gdy na ścianie z lustrem znajdują się gniazdka czy włączniki światła. Lustra z oświetleniem wymagają wywiercenia otworów na kołki montażowe i kabel zasilający zgodnie z płytką montażową danego kinkietu. Czasem również konieczne jest wykonanie wycięć na inne elementy łazienkowe tak jak murek geberitu, szafka, cokół czy nawet bateria prysznicowa. Niezależnie od Państwa potrzeb możemy zrobić dowolny otwór czy wycięcie. Warto jednak pamiętać, że dziurawienie szkła ma ujemny wpływ na jego wytrzymałość, należy się więc ograniczyć tylko do koniecznych elementów.

Miejsce otworu należy podawać od krawędzi szyby do środka otworu.

Właściwe zabezpieczenie lustra

W przypadku luster wieszanych lub w ramach, dobrze jest zamówić pokrycie lustra od tyłu folią zabezpieczającą, która utrzymuje lustro w jednym kawałku w razie rozbicia.
W przypadku luster klejonych do ściany to klej jest tym zabezpieczeniem. Dodatkowym atutem klejenia jest większa odporność lustra.

Co to jest lustro Optiwhite?

Lustro Optiwhite jest jaśniejsze niż standardowe lustro srebrne. Wyróżnia go wyższa przejrzystość szkła. Dzięki obniżonej zawartości żelaza zredukowany został efekt lekko zielonkawego odbicia. To też sprawia, że ten typ lustra gwarantuje lepsze odwzorowanie kolorów i jaśniejszą krawędź.

Lustra Optiwhite są dostępne w naszej ofercie. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Zamów bezpośrenio na stronie Mojelustro.pl

Zadaj swoje pytanie

Jeśli powyżej nie ma odpowiedzi na interesujące Cię pytanie – napisz je poniżej.

Ładowanie formularza...

Na podany adres otrzymasz odpowiedź

* Wymagane

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.