Lustra na wymiar

Aby ułatwić Państwu wybór właściwego lustra na wymiar przygotowaliśmy zestaw podstawowych informacji.

Zastosowanie luster

Najpopularniejszym zastosowaniem są oczywiście lustra łazienkowe.

Zazwyczaj będzie to lustro łazienkowe nad umywalką, ale często montujemy też lustra na całej ścianie, które optycznie powiększą łazienkę. Lustro do łazienki może też mieć różny kształt, ale o tym za chwilę.

Lustro Na Wymiar Od Sciany Do Sciany

Lustro Na Wymiar Od Sciany Do Sciany

Lustro Do Lazienki

Lustro Do Lazienki

 

Drugie miejsce gdzie w prawie każdym domu musi znaleźć się lustro na wymiar to przedpokój.

Tutaj popularne są dwa sposoby montażu:

Klejenie – podobnie jak w przypadku luster w łazience jest to najczęściej stosowana metoda montażu. Jest to sposób szczególnie polecany w przypadku dużych luster, których waga nie sprzyja zawieszaniu.

Wieszanie – w takiej wersji do ściany mocuje się standardowe haki na kołkach rozporowych, a lustro ma z tyłu specjalne zawieszki. Dodatkowo tego typu lustro zabezpiecza się od tyłu specjalną folią, która utrzymuje lustro w jednym kawałku w razie rozbicia.

Lustro Do Przedpokoju Faza

Lustro Do Przedpokoju Klejone do ściany z fazą 25 mm

Duze Lustro Przedpokoj Faza

Duze Lustro Przedpokoj Faza

 

Często wybieramy także lustra do pokoju. Taki element nie tylko powiększa przestrzeń, ale także nadaje ciekawego charakteru.

 

Rodzaje luster

Ten podstawowy klasyczny rodzaj to lustra srebrne. Znajdzie miejsce wszędzie tam gdzie potrzebujemy lustra funkcjonalnego, które ma neutralne odbicie.

Drugą opcją są lustra na wymiar w kolorze brąz i grafit. Są one stosowane najczęściej w szafach przesuwnych lub jako element powiększenia przestrzeni.

 

Grubość luster

Najczęściej stosowana jest grubość 4 mm. Lustra do łazienki czy lustra w ramie są zazwyczaj wykonywane w tej grubości. Lustro na wymiar o grubości 5 mm stosuje się w przypadku luster o znacznym wymiarze np przekraczającym 2 metry lub tam gdzie są…

 

Otwory i wycięcia

Możemy wykonać otwory np na gniazdka czy też oświetlenie lustra. Jeśli chcesz lustro w nietypowym kształcie lub z wycięciami to również jesteśmy w stanie to zrobić.

Lustro Na Wymiar Kinkiety Mocowane Na Lustrze

Lustro Na Wymiar Kinkiety Mocowane Na Lustrze

Lustro Do Lazienki Wyciecie Otwory Kinkiet

Lustro Do Lazienki Wyciecie Otwory Kinkiet

Lustro Na Wymiar Otwory Bateria

Lustro Na Wymiar Otwory Bateria

Sposób wykończenia krawędzi

Szlif – podstawowa metoda wykończenia krawędzi. U nas zawsze wykonywana maszynowo poprzez zebranie ostatniego milimetra krawędzi.

Faza – to zebranie ostatnich kilku centymetrów (1-3) i stworzenie formy ramy z samej obróbki krawędzi brak szlifu – tylko w sytuacji kiedy mamy lustro w ramie lub np. jako wypełnienie szafy na wymiar w profilu aluminiowym, warto wtedy zadbać o…

 

Właściwe zabezpieczenie lustra

W przypadku luster wieszanych lub w ramach dobrze jest zamówić pokrycie lustra od tyłu folią zabezpieczającą, która utrzymuje lustro w jednym kawałku w razie rozbicia.

W przypadku luster klejonych do ściany to klej jest tym zabezpieczeniem. Dodatkowym atutem klejenia jest większa odporność lustra.

O montażu luster dowiesz się więcej tutaj.

Wyślij zapytanie i sprawdź cenę. Z odbiorem osobistym, dostawą lub montażem.

Jeśli szukasz lustra łazienkowego z oświetleniem LED sprawdź naszą ofertę.

Pin It on Pinterest

Share This