Zaznacz stronę

Szkło lacobel - przegląd realizacji

Szkło lacobel wprowadza do pomieszczenia kolor i nadaje mu głębi. Liczba odcieni jest naprawdę duża, od tych delikatnych i subtelnych po bardzo energetyczne i krzykliwe. Sprawdź, który najlepiej będzie pasował do Twojej kuchni!

Lacobel – dobór koloru

Wybór odpowiedniego koloru nie jest rzeczą łatwą. Pozornie najprościej jest gdy planujemy całą aranżację od podstaw, wtedy można zacząć od wyboru szkła. Jednak może wcale nie być to łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy do wyboru mamy całą paletę odcieni. Tak czy inaczej, warto wziąć pod uwagę kilka następujących rzeczy:

  1. Swoje upodobania. Należy pamiętać, że ten szklany panel będziemy zapewne oglądać codziennie, więc nie może przyprawiać o ból głowy. Dlatego nie warto stawiać tylko na modne aktualnie kolory, ale takie, które będą miłe dla naszego oka.
  2. Oświetlenie i wielkość pomieszczenia. Szkło lacobel, niezależnie czy jasne czy ciemne nadaje pomieszczeniom głębi. Jednak w przypadku małych wnętrz, do których nie dociera dużo światła, mimo wszystko lepiej postawić na jasne kolory, które optycznie bardziej powiększą przestrzeń.
  3. Pozostałe elementy. Niektóre odcienie z palety lacobel są bardzo intensywne i przykuwające wzrok, przez co mogą ,,gryźć się” z innymi elementami aranżacji. Oczywiście mocne kontrasty też mogą wyglądać atrakcyjnie, jednak warto zadbać, by całość była spójna, a nie zbyt przytłaczająca.

Grupy kolorów

Szkło lacobel to praktyczny i niezwykle efektowny element aranżacji. Liczba dostępnych odcieni jest duża, więc by ułatwić wybór zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami. Być może staną się one źródłem inspiracji do wykreowania własnej, niepowtarzalnej przestrzeni.

Grupy kolorów- realizacje

Dla uproszczenia podzieliliśmy paletę kolorów, na grupy. Dzięki temu będą mogli Państwo sprawdzić jak na przykładowych realizacjach prezentują się odcienie o podobnej kolorystyce. Zachęcamy do sprawdzania opcji „zobacz więcej”, która prowadzi do stron szerzej prezentujących daną kategorię.

Szkło lacobel -biel

Biel to zdecydowanie najbardziej uniwersalny, a zarazem popularny kolor w palecie lacobel. Pozwala tworzyć jasne monochromatyczne aranżacje, albo stanowić bazę do połączenia z bardziej zdecydowanymi kolorami. Zaletą białych paneli szklanych jest również to, że świetnie sprawdzają się nie tylko w kuchni. Można je wykorzystać w łazience, w gabinetach lekarskich lub kosmetycznych, a także jako materiał do wykonania podstopnic.

Szkło lacobel – czarny

Czerń to ponadczasowy kolor kojarzony z luksusem i elegancją. Wykorzystanie panelu lacobel to idealny sposób by wprowadzić go do swojej aranżacji, gdyż szkło nadaje mu głębi. Dzięki temu czerń nie będzie przytłaczać ani zbyt przyciemniać wnętrza. Wręcz przeciwnie szklana tafla w ciekawy sposób będzie odbijać promienie światła.

Szkło lacobel – szary

Szkło lacobel o szarych odcieniach bardzo efektownie wygląda w połączeniu z białymi frontami na wysoki połysk. W palecie dostępnych odcieni jest kilka propozycji różniących się od siebie jasnością i intensywnością, więc z łatwością można dopasować coś do danej aranżacji.

Szkło lacobel – brązowy i beżowy

Szkło lacobel w odcieniach brązu i beżu jest bardzo uniwersalne. Wykorzystanie neutralnych, stonowanych kolorów pozwala łatwo dopasować pozostałe elementy, a całość aranżacji wygląda przytulnie i elegancko. W tej gamie kolorystycznej można odnaleźć zarówno bardzo jasne, jak i ciemne odcienie, co zwiększa wybór i pozwala dobrać odpowiedni szklany panel do danego wnętrza.

Szkło lacobel – zielony

W tej kategorii można znaleźć coś, zarówno dla osób lubiących zdecydowane kolory, jak i dla tych wolących bardziej subtelne odcienie. Szkło lacobel w kolorze zielonym wprowadza do pomieszczenia wiosenną, relaksującą atmosferę. Z jednej strony jest to odcień wymagający, gdyż nadaje aranżacji konkretny ton, z drugiej może przypaść do gustu wielbicielom natury.

Szkło lacobel – niebieski

Kolor niebieski odpowiednio wkomponowany do wnętrza wprowadza do niego spokój i harmonię. Bardzo dobrze podkreśla ciepłe tony innych barw i materiałów, dlatego wyjątkowo dobrze wygląda w towarzystwie bieli i drewna. Wbrew pozorom lacobel niebieski pozwoli stworzyć nie tylko surowe, nowoczesne wnętrza, ale z użyciem odpowiednich dodatków – przytulne i o relaksującej atmosferze.

Szkło lacobel – żólty i pomarańczowy

Energetyczne kolory takie jak żółty i pomarańczowy są w stanie ożywić każde wnętrze. Wykorzystanie panelu szklanego w tych odcieniach wykorzystanie jest świetnym sposobem na przełamanie monotonii. Nawet w zestawieniu z klasycznymi meblami wygląda dobrze i wprowadza do aranżacji powiew świeżości oraz nowoczesny charakter.

Szkło lacobel – czerwony i różowy

W tej grupie są odcienie dla osób, które nie boją się zdecydowanych, przykuwających wzrok aranżacji, bo właśnie takie można stworzyć wykorzystując czerwony lub różowy lacobel. Energia jaką wprowadza do wnętrza, będzie działać na domowników pobudzająco, a odwiedzający goście z pewnością nie przejdą obojętnie wobec takiej dekoracji.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.