Zaznacz stronę

Działalność charytatywna

Wspieramy!

Chęć niesienia pomocy jest dla nas ważna, dlatego jako firma Mojeszklo.pl staramy się wspierać akcje charytatywne i fundacje. Wrażliwość na potrzeby innych i empatia to dla nas istotne elementy tworzące odpowiednią kulturę organizacyjną. Chcemy wierzyć, że „dobro wraca” i chociaż to może oklepane stwierdzenie i tak z pewnością warto pomagać! Trzeba pamiętać, że nawet najmniejsza cegiełka może być początkiem wielkiej zmiany, dlatego będzie nam niezmiernie miło jeśli nasze działania staną się dla kogoś inspiracją do wsparcia jakiejś akcji.

Organizacje

Poniżej krótkie wizytówki akcji charytatywnych i organizacji, które zawsze chętnie wspieramy:

Logo WOSP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP to akcja, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat angażuje ludzi by w radosnej, zimowej atmosferze wspierali zbiórkę na rzecz ratowania życia i zdrowia chorych, a w szczególności dzieci. My także staramy się wspierać to wyjątkowe przedsięwzięcie.

Szlachetna Paczka Logo

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka jest to projekt społeczny w którym zostając Darczyńca można wesprzeć konkretne potrzeby konkretnej osoby lub rodziny.

Pamiętaj, że paczka działa nie tylko w czasie finału w grudniu, ale także cały rok. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Logo Snl

Fundacja Stawiamy na Łapy

Fundacja szukająca domów dla bezdomnych kotów z Krakowa i okolic. Swoje działania skupia również na sterylizacji i leczeniu kotów wolnożyjących, a także działaniami edukacyjnymi w zakresie opieki nad zwierzętami.

 

Fundacja Koci Zakatek Logo

Fundacja Koci Zakątek

Fundacja , której głónym celem jest niesienie pomocy chorym, porzuconym zwierzętom. Koci Zakątek zajmuje się m.in odławianiem i leczeniem kotów wolnożyjących, a także przygotowaniem i nadzorowanie procedur adopocyjnych. 

Siepomaga Logo

Siepomaga.pl

Na stronie Siepomaga.pl możemy znaleźć zweryfikowane zbiórki wspierające różne inicjatywy. Najczęściej dotyczące osób znajdujących się w trudnej sytuacji z powodów zdrowotnych. Pozwalają zebrać środki na często bardzo kosztowne specjalistyczne terapie i leczenia.

Kliknij tutaj, i sprawdź wsparte przez nas zbiórki.

Nasze działania

W kolejnych latach wspieraliśmy różne akcje charytatywne. Oto krótkie podsumowanie:

2023r.

31 Finał WOŚP

Na aukcje przekazaliśmy 9 luster w ramie. Licytacje osiągnęły łączną kwotę 1 207,09 zł. Dodatkowo cały zysk ze sprzedaży luster w ramach na wymiar w dniach 23.01.-29.01.2023r również wsparł cele zbiórki kwotą 3 192zł. Dziękujemy naszym Klientom, którzy dokonali zakupu.

Mojeszklo 31 Final Wosp
Mojeszklo Wosp 2023

2022r.

XXII edycja Szlachetnej Paczki

Przygotowaliśmy paczki dla 5 rodzin na łączną kwotę 12921  zł. Pomoc materialna skupia się na konkretnych potrzebach – w tym roku dokonaliśmy zakupu m.in. kuchenki, pralki, odkurzacza, farby, bonów żywieniowych, ubrań i kosmetyków.

Nagrodą dla nas są niezwykle poruszające słowa podziękowania otrzymane od jednego z Wolonraiuszy: „Współpraca z Wami to ogromna radość. Siła z jaką działacie i chęć niesienia pomocy, były bardzo motywujące. Z radością i wielkim podziwem wspominam to, że pomogliście nie jednej, a kilku rodzinom. To niesamowite jak Wasze dobro już dzisiaj się rozlewa. ” Dziękujemy!

Szlachetna Paczka 2022

Solidarni z Ukrainą

Współpracując z Fundacją Internationaler Bund Polska, która od czasu wybuchu wojny w Ukrainie prowadzi działania na rzecz uchodźców oraz uchodźczyń, pomgliśmy w transporcie i dostawie produktów. 

 

Solidarni Z Ukraina Ms

30 Finał WOŚP

Na aukcje przekazaliśmy 10 luster w ramie. Licytacje osiągnęły łączną kwotę 1961 zł. Wszystkim biorącym udział w licytacjach dziękujemy!

Wosp Mojeszklo Podziekowania
Mojeszklo 2022 Wosp

Wsparcie Fundacji Koci Zakątek

Dokonując zakupów w opcji Allegro Charytatywnie, całkowita kwota przekazywana jest organizacji prowadzącej zbiórkę. W ten sposób udało nam się wesprzeć działania Fundacji Koci Zakątek.

 

Fundacja Koci Zakatek Aukcje

2021r.

XXI edycja Szlachetnej Paczki

W tym roku również zaangażowaliśmy się we wsparcie XXI edycji Szlachetnej Paczki. W te święta udało się przygotować paczki dla 4 rodzin. Zakupiliśmy jedzenie, środki czystości, ubrania, profesjonalne łóżko rehabilitacyjne, pralkę, lodówkę oraz czajnik na łączną kwotę 9350 zł. Niezmiernie cieszy nas, że te rzeczy będę mogły chociaż trochę poprawić trudną sytuację obdarowanych. Serdecznie też dziękujemy wszystkim Wolontariuszom z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Ich zaangażowanie jest tu nieocenione.

W liście jeden z Wolontariuszy przytoczył cytat Emile Zola „Jeśli choć jedną dobrą myśl wniosłeś do czyjegoś umysłu, jedno dobre uczucie zaszczepiłeś w czyjeś serce, jedną godziną szczęścia rozpromieniłeś smutne, szare życie – spełniłeś zadanie anioła na ziemi.” I jest to wspaniała myśl na nadchodzący rok, bo warto dzielić się dobrem.

 

Sp Podziekowania

29 Finał WOŚP

W tym roku na aukcje Allegro wspierające WOŚP przeznaczyliśmy nasze lustra w ramie. Całkowita kwota, którą udało się w ten sposób zebrać wynosi 1906 zł i wesprze tegoroczne cele zbiórki.

Wosp 29 Final
Wosp Potwierdzenie Przelewu

Wsparcie zbiórek na Siepomaga.pl

Wsparcie dwóch zbiórek na łączną kwotę 1000 zł. Jedna z nich dotyczyła operacji serca małej Emilki, druga miała na celu sfinansowanie przeszczepu wątroby Marcelka. Obydwie operacje były niezwykle kosztowne, a dzięki zbiórce udało się zebrać potrzebne środki.  Ta dwójka dzieci jest już po udanych operacjach.

2020r.

28 Finał WOŚP

W 2020r. zorganizowaliśmy akcję w której cały zysk ze sprzedaży luster w ramie został przeznaczony na WOŚP.

Wosp Zbiorka Charytatywna Mojeszklo

2019r.

XIX edycja Szlachetnej Paczki

Udało nam się pomóc trzem rodzinom. Kwota wsparcia wyniosła 5700zł. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy możemy otrzymać relacje z wręczenia paczki. Oto fragment jednego z podziękowań, które otrzymała nasza firma:

Szlachetna Paczka Mojeszklo Podziekowania
Mojeszklo Szlachetna Paczka XIX

2018r.

Zakup karmy i żwirku dla kotów

Oczywiście los naszych futrzastych przyjaciół też nie jest nam obojętny. Warto pamiętać, że zwierzęta czekające na dom, nieposiadające swoich stałych opiekunów często polegają tylko na pomocy różnych fundacji i dobrym sercu Wolontariuszy. Niestety takie organizacje zwykle mają ograniczone fundusze. Dlatego z przyjemnością wsparliśmy krakowską Fundacje Stawiamy na Łapy zakupem karmy i żwirku dla kotów.

Fundacja Stawiamy Na Lapy Mojeszklo
Fundacja Stawiamy Na Lapy Karma
Mojeszklo Dzialalnosc Charytatywna

Dziękujemy!

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim naszym Klientom, którzy dzięki swoim zakupom i korzystaniu z usług Mojeszklo.pl pozwalają nam wspierać powyższe akcje.