Zaznacz stronę

Szkło ornamentowe – ozdobne i dekoracyjne

Szkło ornamentowe jest szkłem na którym z jednej strony walcowany jest wzór. Szkło to ma ciekawą stylistykę oraz wzory od najbardziej klasycznych po całkowicie nowoczesne. Zaletami tego szkła jest jego przepuszczalność światła, co powoduje że możemy uzyskać różnorodne efekty naświetlenia pomieszczeń. Szkło to bardzo często ma zastosowanie jako ściany działowe, wypełnienia szklane do drzwi oraz jako elementy barierek. Ze względu na walory dekoracyjne, szkło to nadaje lekkości oraz nowoczesności wnętrzu.

Szkło ryflowane.

Kolory szkła ornamentowego.

Przykładowe realizacje.

Interesuje Cię konkretny wzór? Zapytaj o dostępność!

Visiosun

Visiosun to idealna propozycja dla fanów geometrycznych wzorów i minimalistycznych form. Subtelne, drobne paski przepuszczają światło i załamują je pozwalając zachować prywatność. Wykorzystując ten wzór do przeszklenia w ramie można stworzyć wnętrze niczym z nowojorskiego apartamentu.

Diament Meblarstwa 2021

Dowodem na estetyczne walory i dużą popularność szkła Visiosun jest zdobycie nagrody Diamentu Meblarstwa 2021, która wyróżnia najlepsze produkty z branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz. Wzór został doceniony m.in ze wezględu minimalistyczną fakturę prostych linii, ponadczasowy styl i wszechstronność zastsowań.

Visiosun 8mm
Visiosun 8mm
Visiosun 8mm
Visiosun 8mm
Star

Nasza rekomendacja: Polecamy wzór Visosun, bo jest dostępny w wersji 8mm, dlatego można go wykorzystywać  do różnego rodzaju przeszkleń wymagających większej grubości szkła. Pozostałe ornamenty dostępne są w podstawowej grubości 4mm, a uzyskanie większej grubości lub koloru wymaga laminowania.

Dowiedz się więcej o normach szkła Visiosun i potencjalnych wadach

Szkło produkowane na zgodność z normą EN 572 cz. 5 Wzorzyste szkło walcowane. Na etykietach produktowych jest również nadawany znak CE na zgodność z europejskimi normami branżowymi dla szkła budowlanego.

W odniesieniu do wad masy są one akceptowalne i klasyfikowane według wytycznych normy 572-5 pkt. 5.3.1 dla wad punktowych, która grupuje defekty według poniższego schematu:

a). sferyczne, okrągłe:

  1. są akceptowalne bez ograniczeń, jeśli ich rdzeń jest ≤ 2mm,
  2. akceptowalne w ilościach max. 2 na 1m2 jeśli rdzeń jest w zakresie pomiędzy 2 a 5mm,
  3. nieakceptowalne w przypadku rdzenia > niż 5mm.
  4. wydłużone przy szerokości rdzenia wady ≤ niż 2 mm:
  5. są akceptowalne bez ograniczeń, jeśli ich długość jest ≤ 4mm,
  6. akceptowalne dla dł. wady między 4 a 25mm, przy dodatkowym obostrzeniu, że suma długości tych wad nie może przekracza 100mm na m2 szkła,
  7. nieakceptowalne w przypadku długości wady > 25mm.
  8. wydłużone przy szerokości rdzenia wady > niż 2 mm
  9. akceptowalne w ilościach max. 2 na 1m2 przy długości wady ≤ 8mm,
  10. nieakceptowalne w przypadku długości wady > niż 8mm.

Flutes

Flutes czyli szkło karbowane. Charakteryzuje je pionowe paski/rowki. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej rozpoznawalnych ornamentów, bardzo chętnie wykorzystywany przez architektów i projektantów wnętrz. Pionowe pasy o szerokości  ok 12 mm, zniekształcają widok, pozwalając jednak dostrzec zarys tego co dzieje się po drugiej stronie.

Flutes 4mm
Flutes Aquamarine

Estradio

To kolejna propozycja, którą wyróżnia faktura pasków. Warto zauważyć, że przez to, że wzór jest drobny i bardziej skupiony, wykorzystanie takiego przeszklenia będzie bardziej zwracać na siebie uwagę i się wyróżniać. Wszystko zależy od tego czy priorytetem jest bardziej delikatny i subtelny efekt czy jest wyrazisty akcent.

Estriado 4mm
Estriado 4mm
Estriado 4mm
Estriado 4mm
Estriado 4mm
Estriado 4mm

Listral M

Ornament składający się równomiernie rozłożonych małych kwadratów. Geometryczna struktura szkła sprawia że światło załamuje się w niezwykle wizualnie efektowny sposób. Odbicie światła wzdłuż pionowych i poziomych linii podkreśla trójwymiarowy charakter szkła. Możemy zauważyć powracającą modę na luksfery, więc można by powiedzieć że wzór Listral M to nowoczesna wariacja na ich temat.

Listral M Coral Rose

Przykładowe realizacje

Zabudowa wiatrołapu ze szkłem ornamentowym

Szkło ornamentowe jest chętnie wykorzystywane do drzwi i wiatrołapów. Ozdobna struktura szkła stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Z jednej strony pozwala doświetlić wnętrze. Z drugiej, nie jest zachowana pełna przezroczystość, dzięki czemu pomieszczenia są wyraźniej oddzielone.
Przedstawiona realizacja wiatrołapu wykorzystuje szkło Master Point SGG.

Zabudowa szklana ze szkłem ornamentowym

Szkło ornamentowe Visiosun Tangerin wkomponowane w aranżację restauracji CUDO vegan sushi we Wrocławiu. Autorką projektu tej wyjątkowej przestrzeni jest Ewa Dulcet (fot. MIGDAŁ Studio).

Drzwi przesuwne ze szkła ryflowanego

System drzwi przesuwnych z wykorzystaniem szyb ze szkła Visiosun.

Kabina walkin ze szkła ryflowanego

Ścianka prysznicowa wykonana ze szkła Visiosun.

Kabina wnękowa 

Prysznic w białych profilach przed wanną. Szkło Visiosun.

Walkin ze szkłem flutes

Ścianka prysznicowa walkin wykonana ze szkła flutes.

Ścianka prysznicowa Visiosun w ramie

Zabudowa szklana z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne z elementem stałym wykonane ze szkła ornamentowego Visiosun w czarnej ramie.

Balustrada szklana Visiosun

Szklana balustrada na wymiar zamontowana na białych rotulach.

Jaka jest cena szkła ornamentowego?

Cena szkła ornamentowego nie jest podawana za m2. Koszt będzie się się różnił  w zależności od wzoru, wielkości i sposobu realizacji. Mimo, że trzeba się liczyć z tym, że cena będzie znacząco wyższa w porównaniu do standardowego szkła float, jednak efekt wizualny sprawia, że warto rozważyć taką inwestycję.

Jak sprawdzić cenę szkła

Szkło ornamentowe może być wykorzystywane m.in. w zabudowach szklanych, kabinach prysznicowych, drzwiach. Jeśli ornament ma stanowić wypełnienie, któregoś z tych elementów – zachęcamy do skorzystania z odpowiedniego formularza, a w dodatkowych informacjach podanie o który wzór chodzi.

Szklo Cena Krakow

Szkło ornamentowe kolorowe

Szkło ornamentowe kolorowe  powstaje w wyniku zalaminowania folii pomiędzy taflami szkła.  Jest możliwość łączenia różnych odcieni folii tworząc prawie tysiące kombinacji.

Ponad 17tys. kombinacji!

Nowy odcień uzyskuje się poprzez nałożenie na siebie kilku folii Vanceva. Różne warianty mogą różnić się od siebie nie tylko kolorem, ale również stopniem przezierności.

Info I

Kolory podstawowe to bezpieczny wybór

Mimo, że ogromny wybór odcieni jest kuszący, trzeba liczyć się z tym, że finalny efekt może nieco różnić się od oczekiwanego. Kolor widziany na ekranie będzie inaczej wyglądał na szkle. Dodatkowo wykorzystanie każdej kolejnej folii będzie wiązało się z większym kosztem. Dlatego podstawowe kolory to bezpieczna (dostępne są próbki szkła) i zarazem najtańsza opcja.

Szklo Laminowane Vanceva Kolory

Podstawowe kolory:

Optiwhite Vsg Aquamarine

Aquamarine

Optiwhite Vsg Sapphire

Sapphire

Optiwhite Vsg Saharan Sun

Sahara sun

Optiwhite Vsg Tangerine

Tangerine

Optiwhite Vsg Deep Red

Deep red

Float Vsg Cool White
Cool White
Optiwhite Vsg Polar White Szlif
Polar White
Estradio Ocean Grey
Ocean Grey
Flutes Smoke Grey

Smoke Grey

Optiwhite Vsg Absolute Black
Absolute black
Listral M Coral Rose

Coral Rose

Szkło ryflowane

Bądź na bieżąco z trendami!

Co to jest szkło ryflowane?

Szkło ryflowane należy do kategorii szkła ornamentowego. Charakteryzuje je pionowe żłobienia, które nadają powierzchni strukturę (najczęściej) pionowych pasków. Często nazywane jest również  szkłem szkłem karbowanym lub teksturowanym. Może różnić się gęstością pasów, a interesująca faktura daje duże możliwości zastosowań.

Szkło ryflowane wzory: Flutes, Visiosun, Estradio

Visiosun

Ornamenty pozostałe wzory

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ornamenty polskiej huty szkła Jaroszowiec:

Wzór 3

Wzór 6

Wzór 6 oranż

Wzór 10

Wzór 21

Wzór 21 oranż

Wzór 39

Wzór 54

Wzór 54 oranż

Wzór 77

Wzór 77 oranż

Wzór 84

Wzór 101

Wzór 101 brąz

Wzór 102

Wzór 105

Wzór 105 brąz

Wzór 109

Wzór 110 zbrojone

Wzór 111

Wzór 115

Wzór 116

Wzór 116 zbrojone

Wzór 117

Wzór 118

Wzór 118 brąz

Wzór 118 oranż

Wzór 119

Wzór 119 brąz

Wzór 119 oranż

Wzór 121

Wzór 121 brąz

Wzór 121 oranż

Wzór 119

Wzór 119 brąz

Wzór 119 oranż

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.