Zaznacz stronę

Lacobel szary - monochromatyczne wnętrza

Nowe trendy aranżacji wnętrz coraz częściej odchodzą od bardzo popularnej bieli. Do daje pole do popisu szarości, która jest równie uniwersalnym kolorem. Sprawdź jak lacobel szary prezentuje się w różnego typu aranżacjach!

Dostępne odcienie

Lacobel szary daje duże możliwości w zakresie aranżacji pomieszczeń. Dużym atutem jest ilość dostępnych odcieni różniących się pod względem intensywności i jasności. Dzięki temu można z łatwością dopasować taki, który będzie idealnie pasował do danego wnętrza. Warto zauważyć, że nie jest to wcale nudny kolor, gdyż szklana tafla nadaje mu życia. Odbijając światło dodaje pomieszczeniu głębi.  

Jak widać paleta szarości jest bardzo bogata a odcienie znacznie różnią się od siebie. Najjaśniejszy to klasyczna szarość (7035), najciemniejszy – antracyt prawdziwy (7016). Warto zwrócić uwagę na intensywne aluminium (9007), gdyż kolor ten wyróżniają połyskujące drobinki. Dużą popularnością cieszy się ciemna (2232) i metaliczna (9006) szarość, które różnią się przede wszystkim jasnością.

Lacobel szary- realizacje

Poniższy krótki przegląd dostępnych odcieni pozwala sprawdzić jak prezentują się w różnego typu aranżacjach. Od razu można zwrócić uwagę, że lacobel szary często jest zestawiany z białym meblami tworząc ciekawe, monochromatyczne wnętrza.

2232

Ciemna szarość

CIEMNA SZAROŚĆ

Kolor 2232 znany pod nazwą ciemna szarość to jeden z najciemniejszych odcieni dostępnych w naszej palecie. Pozwala tworzyć zdecydowane aranżacje, nadające pomieszczeniu głębi. Idealnie kontrastuje z jasnymi kolorami, dlatego warto zestawiać go z frontami na wysoki połysk.

 

9006

Metaliczna szarość

METALICZNA SZAROŚĆ

Warto zauważyć, że metaliczna szarość jest kolorem niezwykle uniwersalnym – nie za ciemnym, ale także nie za jasnym. Dzięki temu będzie dobrze prezentować się w różnych zestawieniach kolorystycznych. Szklana powierzchnia przypominająca barwą metal pozwoli stworzyć nowoczesną aranżacje. Chcąc odejść od monochromatycznego charakteru warto poeksperymentować łącząc szarość np. z czerwienią lub kolorem miętowym.

 

9007

Intensywne aluminium

INTENSYWNE ALUMINIUM

Kolor intensywne aluminium co coś dla fanów subtelnego połysku. Błyszczące drobinki zatopione w szarej szklanej tafli będą pięknie prezentować się odbijając światło. Warto więc pomyśleć przy tym o ciekawym oświetleniu podszafkowym. Nasi Klienci najczęściej łączą ten kolor z białymi meblami, co wygląda niezwykle efektownie. Wnętrze można dodatkowo urozmaicić dodatkami w bardziej intensywnych kolorach.

 

7035

Klasyczna szarość

KLASYCZNA SZAROŚĆ

Jasny odcień szarości pozwala tworzyć eleganckie i nienachlane aranżacje. Numer 7035 może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku planowania przestrzeni aneksu kuchennego. Stonowany kolor sprawi, że kuchnia będzie wyglądać elegancko jednak nie przytłoczy wyglądu całości pomieszczenia.

 

7016

Prawdziwy antracyt

PRAWDZIWY ANTRACYT

Jest to kolor, który może zainteresować wszystkich, którzy jednak boją ryzykować się z czernią. Ciekawy, chłodny kolor idealnie wpisuje się w nowoczesny styl. Szklany panel o takim odcieniu dobrze komponuje się z drewnianymi meblami, łamiąc nieco klasyczną konwencję.

Kolor wygląda różnie zależnie od warunków oświetleniowych. Rekomendujemy wybór koloru z próbnika kolorów na szkle.

 

Alternatywa dla szarego lacobelu

Jeżeli pomimo dostępnych odcieni nie są Państwo przekonani do lacobelu, polecamy sprawdzić ofertę szkła z grafiką. Dowloność wyboru motywu daje jeszcze większe możliwości w zakresie kreowania charakteru wnętrza.

Motyw tekstur często opiera się na odcieniach szarości. Geometryczny wzór – jak choćby ten na zdjęciu obok – pozwala sprawić, że wnętrze wygląda interesująco i ma swój niepowtarzalny charakter. W tej gamie kolorystycznej na uwagę zasługuję również tekstura betonu. Inną ciekawą opcją są też monochromatyczne zdjęcia przedstawiające np. pejzaż miasta.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.