Zaznacz stronę

Dekor lustrzany

Dekor lustrzany, czyli element dekoracyjny wykorzystujący lustro głównie ze względu na jego ozdobny charakter. Może być np. pod postacią lustrzanych kafelków, heksagonów lub płytek z fazą. Warto czasem wyjść poza standardowe schematy wykorzystywania lustra, gdyż może ono stanowić ciekawy element uzupełniający aranżację.

Lustro jako element dekoracyjny

Lustro wykorzystywane w łazience lub przedpokoju ma za zadanie przede wszystkim zapewnić możliwość przeglądania się, sprawdzania swojego wyglądu. Jednak nadając mu odpowiednią formę i odchodząc nieco od jego standardowej funkcji, może też stanowić niebanalną ozdobę wnętrza.

Lustro może pełnić funkcję typowo dekoracyjną. Na przykład pod postacią wąskiego paska umieszczonego między płytkami w łazience. Takie rozwiązanie wygląda bardzo dobrze w przypadku oszczędnych, minimalistycznych aranżacji, gdzie lustrzany dekor sprawia, że całość prezentuje się niezwykle interesująco.

Łazienka to pomieszczenie w którym zwykle nie ma okna, dlatego należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Lustrzane elementy odbijają dostępne światło, co pozwala dodatkowo rozjaśnić wnętrze.

p

W przypadku nietypowych elementów dekoracyjnych zapraszamy do kontaktu.

Lusto dekoracyjne na wymiar

W zależności od dostępnej przestrzeni, można na różne sposoby podejść do wykorzystania lustra. Ciekawą propozycją jest stworzenie kompozycji z kilku mniejszych elementów. Zaletą tej opcji jest możliwość wykorzystania różnych kształtów. Popularnym rozwiązaniem jest użycie lustrzanych heksagonów tworzących tak zwany plaster miodu. Można tez postawić na klasyczne prostokąty, jednak sposób ich ułożenia też może dawać duże pole do popisu. Dla osób szukających bardziej dynamicznych układów możemy zaproponować stworzenie galerii z okrągłych luster.

l
Chcąc sprawdzić cenę szkła zapraszamy do skorzystania z formularza wyceny

Wycięcia i nieregularne kształty lustra

Lustra wykonywane na wymiar mogą mieć nieregularne kształty. Dzięki temu można je idealnie wpasować w przestrzeń między płytkami.

W razie potrzeby w tafli lustra mogą też zostać wycięte potrzebne otwory.

Dowiedz się o więcej o lustrach na wymiar!

Nietypowe rozwiązania

Lustro wcale nie musi być nudne. Można wykorzystać rozwiązania, które podkreślą jego dekoracyjny charakter.

  • Lustro z fazą – faza to ozdobne wykończenie lustra, które nadaje mu oryginalny, elegancki wygląd. Polega na zebraniu ostatnich kilku centymetrów i stworzeniu z nich formy ramy.
  • Kolor lustra – najczęściej spotykamy się z lustrem srebrnym, które gwarantuje neutralne odbicie. Jednak w naszej ofercie mamy tez lustra brązowe i grafitowe, które świetnie sprawdzą się jako element ozdobny.
  • Lustro z oświetleniem – Lustra z oświetleniem LED wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat. Często wykorzystywanym rozwiązaniem jest lustro z poświatą, gdzie delikatne rozproszone światło pełni funkcję przede wszystkim dekoracyjną.

Nasze realizacje

Lustrzany dekor pozwala sprawić, że aranżacja jest ciekawsza, jaśniejsza i przykuwa wzrok. Lustro można wykorzystać na różne sposoby, a dzięki temu, że na Mojeszklo.pl elementy są wykonywane na wymiar, można z łatwością dopasować je do swojego projektu.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.