Szkło dekoracyjne z grafiką. Informacje przed zakupem

Szkło dekoracyjne z grafiką daje duże możliwości w zakresie kreowania charakteru wnętrza. Dobór dowolnej grafiki pozwala dopasować odpowiedni motyw do stylu i kolorystyki pomieszczenia, a także do Państwa osobistych upodobań. Dlatego właśnie szklane panele są nowoczesną alternatywą dla klasycznych płytek i świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience.

Poniżej przedstawiamy zestaw istotnych informacji, które często interesują naszych klientów przed zakupem. Jednak jeśli wciąż mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Można też od razu sprawdzić cenę, korzystając z arkusza wyceny.

NASZA OFERTA

Z racji, że wybór odpowiedniego zdjęcia, które ma znaleźć się na szklanym panelu nie jest łatwy, zachęcamy do sprawdzenia galerii naszych realizacji.  Być może ktoryś z zaprezentowanych motywów stanie się dla Państwa inspiracją do zbudowania własnej aranżacji.

Wybierz motyw dla siebie!

Czas realizacji zamówienia

Czas realizacji zamówienia szkła z grafiką zwykle wynosi około 3 tygodni od momentu zaakceptowania projektu.

Wybór grafiki

Korzystając z naszej oferty mogą Państwo wybrać bezpłatnie dowolne zdjęcie ze strony Adobe Stock. Można też skorzystać z fotografii z własnej kolekcji. Należy jednak pamiętać, że wybrane zdjęcie powinno mieć odpowiednią rozdzielczość.

  • WYMIARY. By zadbać o odpowiednie wymiary, warto kierować się przy tym zasadą, że na metr długości powinno przypadać przynajmniej 2 tys. pikseli. Przykładowo jeśli tafla szkła ma 2m x 0,5m to rozmiar zdjęcia powinien wynosić minimum 4000px x 1000px.
  • ORIENTACJA I PROPORCJE. Należy również zwracać uwagę na orientację zdjęcia. W przypadku poziomych paneli odradzamy wybór pionowych zdjęć (i odwrotnie), gdyż ich dopasowanie może zbyt zmniejszyć rozdzielczość. Co więcej, poprzez nadmierne kadrowanie możemy nie uzyskać zadowalającego efektu. 
  • POWIELENIE. Grafiki, które znajdują się na jednolitym tle można łatwo powielić. Sposobem, który pozwoli uzyskać odpowiednie rozmiary, może być połączenie zdjęcia i jego lustrzanego odbicia (jednak nie zawsze efekt będzie estetyczny).  

OBRÓBKA GRAFICZNA
W razie potrzeby możemy zaproponować usługę obróbki graficznej, która obejmuje ewentualne korekty, jak np. dorobienie fragmentu tła. 

Float czy Optiwhite

Użycie szkła Optiwhite sugerujemy tam gdzie grafika ma dużo bieli lub jasnych odcieni. Zwykłe szkło float nadrukowane jasnym kolorem lub bielą uwidacznia lekko zielonkawą barwę szkła. Optiwhite ma ten efekt znacząco zredukowany.

Grubość i rozmiary szkła

Panele szklane do kuchni wykonujemy na szkle hartowanym grubości 4 mm, a do łazienki 4 lub 6 mm zależnie od wymiarów. Dzięki hartowaniu, szkło jest kilkukrotnie bardziej odporne na czynniki fizyczne.

Maksymalny wymiar szklanej tafli jaki można zamówić wynosi 300 cm. Cała realizacja może składać się z kilku połączonych segmentów. Jeśli tylko jest możliwość wniesienia i postawienia grafiki to możemy ją wykonać w jednym elemencie. Sprawdzamy to osobiście podczas pomiaru.

W razie potrzeby wiercimy otwory na gniazdka, kinkiety, armaturę itd.

Sposoby dostawy

  • ODBIÓR OSOBISTY. Gotowe szkło dekoracyjne można odebrać z siedziby naszej firmy (Ul. Mogilska 112, 31-445 Kraków).
  • KURIER.  Przesyłka jest wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej w bezpiecznie zapakowanych paczkach. 
  • DOSTAWA Z MONTAŻEM. To rekomendowana przez nas opcja. Gwarantujemy profesjonalną usługę pomiaru i montażu. Szkło na miejsce jest dostarczane przez naszą ekipę. 

Czyszczenie szkła

Pielęgnacja szkła z grafiką opiera się o stosowanie typowych środków do czyszczenia szkła.

W przypadku szklanych paneli w łazience, które znajdują się np. w przestrzeni prysznicowej, nadmiar wody można zebrać gumową ściągaczką. Do usuwania osadu z kamienia dobrze nadaje się rozcieńczony ocet z wodą.

Kiedy najlepiej zrobić pomiar ściany, na której będzie znajdować się grafika?

Pomiar wykonujemy kiedy blat i szafki kuchenne są zamontowane. W przypadku łazienki jest to możliwe kiedy płytki dookoła i ewentualny brodzik są już osadzone.

Przygotowanie ściany przed montażem szkła

Ważne, aby ściana była zagruntowana i to właściwie jedyny wymóg do montażu szkła. W przypadku grafik montowanych pod prysznicem, dodatkowo fliziarze mocują wodoszczelną gumę do wysokości 50 cm.

Czy szklany panel montuje się przed ułożeniem płytek, czy po?

Zazwyczaj szkło montujemy już na koniec, ale możemy je również zamontować wcześniej. Zazwyczaj jednak fliziarze wolą wykonywać pracę pierwsi. Ważne, aby elementy dookoła szyby zostały położone z zachowaniem pionów i poziomów.

Czy jest możliwa opcja montażu w innych miastach niż Kraków?

Tak, współpracują z nami ekipy montażowe z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Tarnowa, Rzeszowa i wielu innych. Jeśli interesuje Cię montaż szklanych paneli poza Krakowem, zapraszamy do kontaktu.

Czy w przypadku większej ilości elementów łączenie jest bardzo widoczne?

Szyby w kuchni łączone są na styk więc barwa czy nadruk przechodzą płynnie z szyby na szybę. Widoczny jest jednak szlif na krawędzi każdej tafli po 1 mm.

Zadaj swoje pytanie

Jeśli powyżej nie ma odpowiedzi na interesujące Cię pytanie – zadaj je poniżej.

Ładowanie formularza...

Na podany adres otrzymasz odpowiedź

* Wymagane

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.