Zaznacz stronę

Szkło dekoracyjne z grafiką. Informacje przed zakupem

Szkło dekoracyjne z grafiką daje duże możliwości w zakresie kreowania charakteru wnętrza. Dobór dowolnej grafiki pozwala dopasować odpowiedni motyw do stylu i kolorystyki pomieszczenia, a także do Państwa osobistych upodobań. Dlatego właśnie szklane panele są nowoczesną alternatywą dla klasycznych płytek i świetnie sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience.

Poniżej przedstawiamy zestaw istotnych informacji, które często interesują naszych klientów przed zakupem. Jednak jeśli wciąż mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Można też od razu sprawdzić cenę, korzystając z formularza wyceny.

Spis treści
Pytania i odpowiedzi

Dodatkowe informacje

Szklo Dekoracyjne Baner Wycena

Pytania i odpowiedzi

Szklane panele

Szkło float czy Optiwhite?

Użycie szkła Optiwhite sugerujemy tam gdzie grafika ma dużo bieli lub jasnych odcieni. Zwykłe szkło float nadrukowane jasnym kolorem lub bielą uwidacznia lekko zielonkawą barwę szkła. Optiwhite ma ten efekt znacząco zredukowany.

Jaka jest grubość i rozmiary szkła?

Panele szklane do kuchni wykonujemy na szkle hartowanym grubości 4 mm, a do łazienki 4 lub 6 mm zależnie od wymiarów. Dzięki hartowaniu, szkło jest kilkukrotnie bardziej odporne na czynniki fizyczne.

Maksymalny wymiar szklanej tafli jaki można zamówić wynosi 300 cm. Cała realizacja może składać się z kilku połączonych segmentów. Jeśli tylko jest możliwość wniesienia i postawienia grafiki to możemy ją wykonać w jednym elemencie. Sprawdzamy to osobiście podczas pomiaru.

W razie potrzeby wiercimy otwory na gniazdka, kinkiety, armaturę itd.

Co lepsze – szklane panele czy płytki?

Obydwa rozwiązanie mają swoje zalety, jednak szklane panele są coraz popularniejszą alternatywą dla płytek. Za ich wyborem przemawia m.in, że szklana tafla odbija światło, co nadaje pomieszczeniu głębi. Brak fug sprawia, że powierzchnia jest łatwa w utrzymaniu czystości. Zdecydowanym atutem jest możliwość wyboru dowolnej grafiki, nie tylko z banku zdjęć, ale również z własnych zasobów. To pozwala stworzyć niepowtarzalną, wyróżniającą się aranżacje. Wybierając odpowiedni motyw można dopasować szkło dekoracyjne do stylu wnętrza.

Czy szklane panele są wykonane ze szkła hartowanego?

Tak, w przeciwieństwie do paneli lacobel, szkło z grafiką jest wykonane ze szkła hartowanego. To czyni je zdecydowanie bardziej odpornym na ewentualne uszkodzenia.

Jak wygląda utrzymanie szkła w czystości?

Pielęgnacja szkła z grafiką opiera się o stosowanie typowych środków do czyszczenia szkła.

W przypadku szklanych paneli w łazience, które znajdują się np. w przestrzeni prysznicowej, nadmiar wody można zebrać gumową ściągaczką. Do usuwania osadu z kamienia dobrze nadaje się rozcieńczony ocet z wodą.

Czy na szkle może zostać nadrukowane logo firmy?

Tak, na szklanym panelu można nadrukować logo firmy lub dowolne informacje jej dotyczące, np. w formie tabliczki z godzinami otwarcia. By dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę z realizacjami komercyjnymi.

Czy szklane panele mogą być wykorzystane w łazience?

Tak, szkło dekoracyjne może zostać użyte w łazience. Podwyższona wilgotność pomieszczenia i zmiany temperatury nie stanowią tu problemu. Do tego możliwość wyboru dowolnej grafiki jest ciekawą alternatywą dla płytek w łazience. Chętnie wybieranym motywem są zdjęcia krajobrazów nadmorskich, wodospadów i plaż. Zapraszamy do sprawdzenia galerii przykładów takich realizacji.

Czy kolory na szklanym panelu będą się różnić od tych widocznych na zdjęciu na monitorze?

Tak, kolory mogą się nieznacznie różnić. Może to wynikać m.in. z indywidualnych ustawień monitora. Warto też zadbać o odpowiednią jakość wybranego zdjęcia. Poniżej informacje dotyczące wymogów wybranej grafiki.

Szkło dekoracyjne pomiar i montaż

Kiedy najlepiej zrobić pomiar ściany, na której będzie znajdować się grafika?

Pomiar wykonujemy kiedy blat i szafki kuchenne są zamontowane. W przypadku łazienki jest to możliwe kiedy płytki dookoła i ewentualny brodzik są już osadzone.

Jak przygotować ścianę przed montażem szkła?

Ważne, aby ściana była zagruntowana i to właściwie jedyny wymóg do montażu szkła. W przypadku grafik montowanych pod prysznicem, dodatkowo fliziarze mocują wodoszczelną gumę do wysokości 50 cm

Czy szklany panel montuje się przed ułożeniem płytek, czy po?

Zazwyczaj szkło montujemy już na koniec, ale możemy je również zamontować wcześniej. Zazwyczaj jednak fliziarze wolą wykonywać pracę pierwsi. Ważne, aby elementy dookoła szyby zostały położone z zachowaniem pionów i poziomów.

Czy szklany panel można przykręcić do ściany?

Przykręcenie jest możliwe, ale je odradzamy. Nie dość, że podbija to koszt to jeszcze osłabia szkło.
Wymiana szkła na rotulach jest oczywiście łatwiejsza, ale zakładając, że dobór szklanych paneli będzie satysfakcjonujący, to będzie to szybko konieczne.

Czy jest możliwa opcja montażu w innych miastach niż Kraków?

Tak, współpracują z nami ekipy montażowe z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Tarnowa, Rzeszowa i wielu innych. Jeśli interesuje Cię montaż szklanych paneli poza Krakowem, zapraszamy do kontaktu.

Czy w przypadku większej ilości elementów łączenie jest bardzo widoczne?

Szyby w kuchni łączone są na styk więc barwa czy nadruk przechodzą płynnie z szyby na szybę. Widoczny jest jednak szlif na krawędzi każdej tafli po 1 mm.

Czy cena montażu uwzględnia silikonowanie?

Wycena przygotowana na podstawie danych z formularza nie obejmuje przyjazdu na silikonowanie. Podczas pomiaru można  potwierdzić tą usługę jednak jest ona dodatkowo płatna.

Zamówienie

Jak złożyć zamówienie?

1. Wejdź na stronę wyceny i wybierz miasto.
2. Wybierz „szklane panele/lacobel” i uzupełnij formularz wybierając wymiary szkła, ewentualne wycięcia i sposób realizacji.
3. Na maila otrzymasz wycenę. Jeśli warunki są satysfakcjonujące odpowiedz na maila.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia szkła z grafiką zwykle wynosi około 3 tygodni od momentu zaakceptowania projektu.

Wybierz motyw dla siebie!

Dodatkowe informacje

Wybór grafiki

Korzystając z naszej oferty mogą Państwo wybrać bezpłatnie dowolne zdjęcie ze strony Adobe Stock. Można też skorzystać z fotografii z własnej kolekcji. Należy jednak pamiętać, że wybrane zdjęcie powinno mieć odpowiednią rozdzielczość.

  • WYMIARY. By zadbać o odpowiednie wymiary, warto kierować się przy tym zasadą, że na metr długości powinno przypadać przynajmniej 2 tys. pikseli. Przykładowo jeśli tafla szkła ma 2m x 0,5m to rozmiar zdjęcia powinien wynosić minimum 4000px x 1000px.
  • ORIENTACJA I PROPORCJE. Należy również zwracać uwagę na orientację zdjęcia. W przypadku poziomych paneli odradzamy wybór pionowych zdjęć (i odwrotnie), gdyż ich dopasowanie może zbyt zmniejszyć rozdzielczość. Co więcej, poprzez nadmierne kadrowanie możemy nie uzyskać zadowalającego efektu. 
  • POWIELENIE. Grafiki, które znajdują się na jednolitym tle można łatwo powielić. Sposobem, który pozwoli uzyskać odpowiednie rozmiary, może być połączenie zdjęcia i jego lustrzanego odbicia (jednak nie zawsze efekt będzie estetyczny).  

OBRÓBKA GRAFICZNA
W razie potrzeby możemy zaproponować usługę obróbki graficznej, która obejmuje ewentualne korekty, jak np. dorobienie fragmentu tła. 

Liczba wzorów, które mogą się znaleźć na szklanym panelu jest nieograniczona. Dlatego by nieco ułatwić ten wybór zachęcamy do skorzystania z naszego wizualizatora online, który umożliwia sprawdzenie jak grafiki z różnych kategorii będą prezentować się z wybranym zestawieniem kolorystycznym szafek i blatu. Warto też zainspirować się przeglądem najpopularniejszych motywów, gdzie można przejrzeć zdjęcia realizacji naszych Klientów.

Sposoby dostawy

ODBIÓR OSOBISTY. Gotowe szkło dekoracyjne można odebrać z siedziby naszej firmy (Ul. Mogilska 112, 31-445 Kraków). Jest to opcja najbardziej korzystna cenowo. Przy firmie znajduje się parking, na którym można się zatrzymać by otrzymać zamówienie. Należy przy tym mieć na uwadze, że duże zamówienia mogą nie zmieścić się do samochodu osobowego. W razie potrzeby służymy pomocą w kwestii zapakowania szkła.

Mapa
KURIER.  Przesyłka jest wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej w bezpiecznie zapakowanych paczkach. 
DOSTAWA.  Dostarczamy szkło na terenie Krakowa i okolic.
MONTAŻ – To rekomendowana przez nas opcja. Gwarantujemy profesjonalną usługę pomiaru i montażu. Szkło na miejsce jest dostarczane przez naszą ekipę. 

Zobacz przykładowe realizacje
Z racji, że wybór odpowiedniego zdjęcia, które ma znaleźć się na szklanym panelu nie jest łatwy, zachęcamy do sprawdzenia galerii naszych realizacji.  Być może ktoryś z zaprezentowanych motywów stanie się dla Państwa inspiracją do zbudowania własnej aranżacji.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.