Zaznacz stronę

Kabiny prysznicowa bez brodzika. Informacje przed zakupem.

Na co warto zwrócić uwagę kupując kabinę prysznicową bez brodzika? Jest wiele czynników, o których warto pamiętać i staraliśmy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania oraz wątpliwości dotyczące składania zamówienia. Jeśli chcesz sprawdzić jakie kabiny na wymiar znajdują się w naszej ofercie przejdź od razu do strony rodzaje kabin.

FAQ – Pytania i odpowiedzi

Kabiny pytania ogólne

Co lepsze kabina prysznicowa czy wanna?

To pytanie należy odnieść do indywidualnych preferencji, bo obydwa rozwiązania mają swoje zalety. Kabina pozwala wziąć szybki prysznic, który jest potencjalną oszczędnością wody i czasu. Zajmuje też mniej miejsca, więc świetnie sprawdzi się w aranżacji małej łazienki. Ponadto kabina prysznicowa to rozwiązanie sprzyjające osobą starszym i niepełnosprawnym. Natomiast dla osób niepotrafiących odmówić sobie kąpieli, lepszy rozwiązaniem będzie wanna. Oczywiście warto pamiętać, że jest też rozwiązanie pośrednie, czyli montaż parawanu nawannowego, który pozwoli połączyć funkcjonalność tych dwóch rozwiązań.

Gdzie będzie stała kabina?

Kabina prysznicowa może zostać zamontowana w pomieszczeniu odpornym na podwyższoną wilgotność a także posiadającym odpowiednią wentylację. Przy wyborze miejsca instalacji należy wziąć pod uwagę rury i doprowadzenia oraz przestrzeń wymaganą do otwarcia (w przypadku wykorzystania drzwi wahadłowych). Pamiętaj, że w przypadku wyboru kabiny wykonanej na wymiar znikają pewne ograniczenia, np. związane z występowaniem skosów. Możemy odpowiednio wyciąć szkło dopasowując do nietypowych elementów aranżacji.

Jak zabezpieczyć kabinę prysznicową przed kamieniem?

Rekomendowanym przez nas rozwiązaniem jest wybór powłoki Enduro Shield. Jest to powłoka ochronna, która sprawia, że osady i zabrudzenia nie przywierają tak bardzo do powierzchni szkła. Właściwości hydrofobowe i oleofobowe powodują, że kabina jest nie tylko łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ale również bardziej odporna na powstawanie osadu z kamienia.

Jak z wanny zrobić kabinę prysznicową?

Aby wannie można było wygodnie brać prysznic polecamy montaż parawanu nawannowego. Różne typy tego rozwiązania (stały, uchylny) pozwolą optymalnie dopasować się do Twoich potrzeb. By wanna mogła pełnić funkcję prysznica można również wykorzystać zasłonę prysznicową. Jednak parawan nawannowy to opcja bardziej estetyczna, trwała i łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Kabiny – użytkowanie

Jak wyczyścić kabinę prysznicową / jak czyścić kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicową można czyścić dowolnym środkiem do czyszczenia szkła. Można też postawić na domowe sposoby, jak np. wykorzystanie roztworu wody i octu. Taka mieszanina bardzo dobrze radzi sobie z kamiennym osadem. Szczególnie uciążliwe zabrudzenia można potraktować ściereczką nasączoną samym octem.
Po kąpieli wodę z szyby warto zebrać przy pomocy gumowej ściągaczki. Zachęcamy do zachowania regularności w czyszczeniu kabiny.
Dodatkowo warto rozważyć wykorzystanie powłoki EnduroShield, która minimalizuje powstawanie osadu z kamienia i mydła.

Czy szyba kabiny prysznicowej może pęknąć?

Rozbicie szkła hartowanego wymaga mocnego uderzenia przy pomocy czegoś ciężkiego i twardego. W normalnych warunkach jest to praktycznie niemożliwe. Kabina jest narażona na ewentualne rozbicie podczas transportu i montażu.

Co zrobić gdy kabina prysznicowa przecieka?

Szczelność kabiny zależy od wielu czynników. Przede wszystkim musi być dobrze wykonany spadek do odpływu oraz sam odpływ powinien być całkowicie drożny. Uszczelki nie zapewniają całkowitej szczelności, ale jeśli są popękane lub uszkodzone to warto rozważyć ich wymianę.

Montaż kabiny prysznicowej

Jakie powinny mieć wymiary?

Kabiny walkin powinny mieć minimum 70-80 cm szerokości. Jeśli wielkość łazienki na to pozwala warto rozważyć szerszy element np 100-120 cm. Będziemy mieli pewność, że woda nie będzie się chlapać na łazienkę.
W przypadku kabin z drzwiami ich szerokość powinna być w zakresie 60-80 cm. Warto tu brać pod uwagę swobodę wejścia z jednej strony a z drugiej wielkość łazienki i możliwość otwarcia takich drzwi.
Dla wnękowych kabin przesuwnych na zasadzie element stały i drzwi minimalna szerokość wnęki powinna wynosić 120 cm. W ten sposób uzyskamy przejście o szerokości 58 cm.
Typowa wysokość kabiny to 200 cm, ale czasem kabiny walk in wykonuje się do samego sufitu. W przypadku kabin przesuwnych warto przyjąć minimalnie 210 cm ponieważ profil jezdny znajduje się 7 cm poniżej linii szkła.

Jak zmierzyć kabinę prysznicową?

Najlepiej na posadzce nakleić taśmę i na niej oznaczyć gdzie będzie znajdować się kabina i jaki będzie ewentualny podział i szerokość drzwi. Standardowo przyjmuje się wysokość kabiny jako 200 cm, ale dokładny wymiar warto dopasować do linii innych elementów w łazience np. linia fugi lub ościeżnicy drzwi. Przy pomiarze warto sprawdzić poziomicą laserową poziom i pion posadzki i ścian.
Dobrze też sprawdzić wykonanie spadku w kabinie polewając wodą miejsce, gdzie będą znajdować się drzwi. Przy dobrze wykonanym spadku cała woda powinna wrócić do kabiny i do odpływu.

Jak zamontować kabinę prysznicową bez brodzika?

Montaż rozpocznij od oznaczenia na posadzce pozycji wszystkich elementów. Na szyby załóż okucia montażowe i oznacz otwory. Pamiętaj aby zostawić 1-2 mm dystansu elementów stałych od ścian i posadzki. Wywierć otwory i osadź w nich kołki. Zamontuj elementy przylegające do ścian. Jeśli masz kabinę z drzwiami to załóż uszczelki i zamontuj drzwi. Uszczelnij silikonem elementy stałe pomiędzy ścianą i posadzką a szkłem.

Jaka powinna być odległość kabiny od sufitu?

Jeśli w strefie prysznicowej nie ma odpowiedniej wentylacji to przestrzeń pomiędzy górną krawędzią szyby a sufitem powinna wynosić minimum 50mm. W zależności od wentylacji ta wymagana wysokość może większa.

Czy kabina może być tylko w kształcie prostokąta / kwadratu? Czy może być pod skosem?

Oprócz klasycznych kabin prostokątnych możemy również wykonać kabiny na kącie 135 stopni.

Jak uszczelnić kabinę prysznicową/jak silikonować kabinę prysznicową?

Silikon wpuść pomiędzy szybę a ścianę i posadzkę od obu stron. Nadwyżkę silikonu zdejmij dedykowaną ściągaczką najlepiej z kątem 90 stopni (bez łuku na końcu).

Kabiny na wymiar – oferta

Czy jest dostępny wybór uchwytów do drzwi?

Do drzwi można wybrać kilka wzorów gałek a za dopłatą także większe pochwyty lub antaby.

Czy można zamówić pojedyncze elementy, jak np. same uchwyty?

Tak, sprzedajemy również pojedyncze okucia czy nawet uszczelki.

Czy można zamówić kabinę z brodzikiem?

Nie zajmujemy się sprzedażą brodzików. Przed realizacją brodzik musi być już zamontowany.

Czym różni się kabina zamówiona u was od takiej zakupionej w markecie?

Przede wszystkim wykonujemy kabiny na dowolny wymiar. Do realizacji używamy szkła hartowanego grubości 8 mm, które jest produkowane w Polsce. Proces hartowania jest zgodny z europejską normą EN 12150-1. Wszystkie okucia są wykonane z mosiądzu lub aluminium. Do naszych kabin można zamówić powłokę Enduroshield, która jest niekwestionowanym zwycięzcą wielu testów. Do zakupionych u nas kabin zapewniamy montaż co w przypadku osób indywidualnych oznacza niższą stawkę Vat (8%) na całość realizacji.

Czy bateria kupiona w sklepie będzie pasować do koloru okuć ?

Wszystko zależy jakie jest wykończenie baterii, do tych najbardziej popularnych kolorów zdecydowanie tak. Okucia do kabin są dostępne w chromie (połysk), satynie (mat), czerni i złocie.

Powloka Enduro Shield Mojeszklo

Kabiny – proces zamówienia

Jak długo trwa proces realizacji?

Od przyjęcia zamówienia proces realizacji trwa około 3 tygodnie. Może to potrwać trochę dłużej lub krócej, jednak dołożymy wszelkich starań by kabina jak najszybciej mogła trafić do Twojej łazienki.

Czy wykonujecie zlecenia komercyjne?

Tak, realizujemy również zlecenia komercyjne. W przypadku dużych inwestycji zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Czy cena z formularza uwzględnia pomiar?

Tak, wycena, która przyjdzie na maila po wypełnieniu formularza uwzględnia również koszt pomiaru.

Jakie są sposoby realizacji?

Możliwe sposoby realizacji to:

  • Odbiór osobisty w siedzibie naszej firmy: ul. Mogilska 112, 31-445 Kraków.
  • Wysyłka kurierska.
  • Montaż na terenie Krakowa i okolic oraz Warszawy.
  • Jeśli jesteś z innego miasta zawsze możesz zapytać o możliwość montażu.
Czy kabina prysznicowa objęta jest gwarancją?

Tak, wszystkie okucia są objęte dwuletnią gwarancją.

Jak jest zapakowana kabina prysznicowa?

Kabiny są zapakowane na specjalnym stojaku, każdy element jest dodatkowo pakowany w karton. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone.

Ile zajmuje montaż kabiny?

Czas montażu kabiny waha się od 1,5 do 4 godzin zależnie od ilości elementów i czasu potrzebnego na wiercenie otworów.

Jak długo trzeba czekać na umówienie terminu?

Kalendarz umawiamy zazwyczaj z 3-4 dniowym wyprzedzeniem.

Proces składania zamówienia

  1. Wypełniasz formularz wyceny (Kraków, Warszawa, wysyłka, inne miasto).
  2. Otrzymujesz maila z ceną realizacji.
  3. Potwierdzasz zamówienie.
  4. W przypadku realizacji z montażem umawiamy się na pomiar, dla odbioru lub wysyłki ustalamy wymiary kabiny.
  5. Przygotowujemy szkło co trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie.
  6. Umawiamy termin montażu lub otrzymujesz informację że kabina jest gotowa do odbioru lub awizację o wysyłce kabiny.

Kabiny na wymiar – dodatkowe informacje

Jaki kolor okuć do kabiny prysznicowej?

W naszej ofercie jest dostępne aż 6 opcji kolorystycznych dla okuć. Najbardziej uniwersalne i najchętniej wybierane przez naszych klientów to okucia w kolorze chrom połysk. Jednak coraz większą popularnością cieszą się czarne okucia, nawiązujące do stylu loftowego. Warto też zwrócić uwagę na opcję złotą, która wyjątkowo pięknie prezentuje się w białej łazience. Natomiast dla osób szukających unikalnych rozwiązań proponujemy okucia lakierowane na dowolny kolor z próbnika RAL.

Okucia Chrom Polysk
Chrom
Okucia Chrom Polysk
Czarne
Okucia Chrom Polysk
Złote – polerowany mosiądz
Okucia Chrom Polysk
Stare złoto
Okucia Chrom Polysk
Satyna – Mat
Okucia Chrom Polysk
Lakierowane na dowolny kolor

Dostępne rodzaje szkła

W naszej ofercie jest dostępne aż 6 opcji kolorystycznych dla okuć. Najbardziej uniwersalne i najchętniej wybierane przez naszych klientów to okucia w kolorze chrom połysk. Jednak coraz większą popularnością cieszą się czarne okucia, nawiązujące do stylu loftowego. Warto też zwrócić uwagę na opcję złotą, która wyjątkowo pięknie prezentuje się w białej łazience. Natomiast dla osób szukających unikalnych rozwiązań proponujemy okucia lakierowane na dowolny kolor z próbnika RAL.

Szklo Float 8mm
Float
Szklo Optiwhite 8mm
Optiwhite
Szklo Trawione
Matowe
Szklo Z Nadrukiem
z nadrukiem
Szklo Antisol Braz
Antisol – brąz
Szklo Antisol Grafit
Antisol – grafit
Szklo Antisol Dark

Antisol  Dark

Co wyróżnia nasze kabiny?

Mojeszklo Bezpieczne Szklo

Bezpieczne szkło

Do realizacji kabiny zamawianych na mojeszklo.pl wykorzystywane jest szkło hartowane grubości 8 mm, które jest produkowane w Polsce. Szkło może być bezbarwne, matowe, barwione w masie lub z nadrukiem jednostronnym.
Kabina Prysznicowa Szklo Bezpieczne Hartowane
Mojeszklo Szklo Na Wymiar

Szkło na wymiar

Szkło może mieć dowolne wymiary. Jeśli łazienka jest na poddaszu zapewnimy odpowiednie wycięcia pod skos. Wykonujemy różne nietypowe kształty, wycięcia pod siedzisko lub wannę. Zamów kabinę optymalnie dopasowaną do Twojej łazienki!
Kabina Prysznicowa Z Wycieciem
Mojeszklo Wysoka Jakosc Uslug

Wysoka jakość wykonania

Nasze okucia są wykonane z mosiądzu lub aluminium. Wytrzymała konstrukcja pozwoli eksploatować kabinę przez lata i cieszyć się jej estetycznym wyglądem. Nasze doświadczone ekipy zapewniają profesjonalną usługę montażu.
Przesuwna Kabina Prysznicowa

Jaka kabina prysznicowa?

Chcąc wybrać najlepszą kabinę do swojej łazienki, jedynym z podstawowych kryteriów jest ilość dostępnej przestrzeni. Ponadto rodzaj kabiny może determinować miejsce, w którym ma się ona znaleźć. Możemy tu wyróżnić kabiny narożne, wnękowe lub wolnostojące. Bardzo popularnym ostatnią rozwiązaniem są kabiny walk-in. Nowoczesna, minimalistyczna konstrukcja wygląda bardzo efektownie, a mimo braku drzwi zachowuje swoją funkcjonalność.

Jakie są sposoby dostawy?

ODBIÓR OSOBISTY – najkorzystniejsza cenowo opcja to odbiór osobisty w siedzibie naszej firmy przy ul. Mogilskiej 112 w Krakowie. Przy budynku znajduje się parking, na którym można się zatrzymać by odebrać zamówienie. Kabina jest bezpiecznie zapakowana i w razie potrzeby pomożemy ją umieścić w samochodzie. Trzeba również wziąć pod uwagę rozmiary zamówienia, gdyż zwykle nie zmieści się ono w z zwykłym samochodzie osobowym

Mapa

WYSYŁKA – wysyłka kurierska na terenie całej Polski.
DOSTAWA – dla mieszkańców Krakowa i okolic, alternatywnie dla wysyłki proponujemy opcję dostawy. Ten sposób realizacji jest możliwy do 100 km od Krakowa i jest korzystniejszy cenowo od przesyłki kurierskiej. Szkło nie zostanie wniesione do domu, dlatego prosimy o jego odbiór z samochodu dostawczego.

MONTAŻ – rekomendowana przez nas opcja. Profesjonalny zespół montażystów pozwoli zapewnić satysfakcjonującą usługę. Kabinę prysznicową z montażem możesz zamówić na terenie Krakowa i okolic oraz Warszawy. Jednak jeśli jesteś z innego miasta zapytaj! Odpowiemy czy taka realizacja jest możliwa.

Nie wiesz jaką kabinę wybrać? Zainspiruj się!