Zaznacz stronę

Montaż lustra. Jak zamontować lustro do ściany

Planujesz zakup lustra? Dokonaj szybkiej wyceny!

Montaż lustra jest w praktyce bardzo łatwy i może zostać wykonany na dwa sposoby.

1. KLEJENIE. Pierwszy sposób to przyklejenie go do ściany specjalnym klejem do luster. Ze względu na łatwość montażu ten sposób jest bardzo praktyczny i popularny.

  • Przygotowanie powierzchni. Kluczowym etapem jest zadbanie, by powierzchnia do której ma być przyklejone lustro była gładka. Wszelkie nierówności, fragmenty odchodzącej farby lub zgrubienia należy wyrównać. Następnie przed przejściem do kolejnego etapu daną powierzchnie należy oczyścić, odtłuścić i wysuszyć.
  • Klejenie. Wystarczy punktowo nanieść klej na ścianę, a następnie przyłożyć lustro równo całą powierzchnią. Warto pamiętać że klej wiąże około doby więc na ten czas lustro musi być podparte.

Kompletną instrukcję jak wykonać taki montaż samodzielnie znajdą Państwo pod tym adresem kliknij.

2. WIESZANIE. Drugim sposobem jest zawieszenie go na uchwytach montażowych (tzw. zawieszkach). Taka opcja jest lepsza w sytuacji kiedy mamy możliwość łatwego wiercenia w ścianie, dodatkowo lustro zawieszone na uchwytach możemy zawsze przymocować w innym miejscu.

W takiej wersji do lustra mocujemy specjalne zawieszki, które umożliwiają powieszenie lustra na hakach. Do zestawu dajemy już komplet stalowych haków z profesjonalnymi kołkami Fischer. 

W przypadku luster wieszanych warto wybrać również foliowanie zabezpieczające lustra. W takiej wersji tylna strona lustra jest pokrywana specjalną folią, która w razie ewentualnego rozbicia utrzymuje lustro w jednym kawałku. Foliowanie luster warto też wykonać jeśli ich przeznaczeniem będzie szafa przesuwna.

Wszystkie niezbędne elementy do wyżej wymienionych sposobów montażu lustra mogą Państwo kupić u nas w Krakowie w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy również do niezobowiązującej i szybkiej wyceny lustra poprzez formularz wyceny lub telefonicznie 788 83 83 88.

NASZA OFERTA

Nasza oferta obejmuje różne rodzaje luster na wymiar – lustra łazienkowe i do przedpokoju, a także duże lustra przeznaczone do obiektów publicznych.  W tym dostępne są lustra okrągłe, w ramie i z oświetleniem.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.