Zaznacz stronę

Drzwi prysznicowe na wymiar

Drzwi prysznicowe to alternatywa dla standardowych kabin prysznicowych. Zamykając wnękę pozwalają stworzyć optymalną przestrzeń prysznicową.

Jakie są wymiary drzwi prysznicowych
Zobacz przykładowe realizacje!
Sprawdź jak wyglądają okucia.

Wymiary drzwi prysznicowych

Najważniejszym kryterium doboru drzwi prysznicowych jest ich wymiar.

Drzwi Prysznicowe Wysokosc

Wysokość drzwi prysznicowych

Wysokość w pionie zwykle ma 200 cm, ale czasem jest to np. 190 a czasem 220 cm. Dla zapewnienia odpowiedniej wentylacji, warto zachować odstęp minimum 50cm między górną krawędzią szyby a sufitem.

Drzwi Prysznicowe Szerokosc

Szerokość drzwi prysznicowych

Szerokość to zazwyczaj 60-85 cm, w przypadku szerszych wnęk niż 90 cm wykonuje się je w wersji z elementem stałym lub dwuskrzydłowej. Najpopularniejszy wymiar drzwi prysznicowych to 90cm.

Szklane drzwi do prysznica

Drzwi do kabiny prysznicowej mogą zostać odpowiednio dopasowane do szerokości wnęki. Co więcej możesz u nas też wybrać rodzaj szkła i kolor okuć (chrom-połysk, satyna-mat, czarne, złoto, złoto antyczne). Oto kilka przykładowych realizacji.

Drzwi Prysznicowe Na Wymiar Wieliczka
Drzwi szklane przyciemniane
Drzwi prysznicowe mogą zostać wykonane ze szkła barwionego w masie (grafit lub brąz).
Drzwi Szklane Matowe Lazienka
Drzwi prysznicowe matowe
Szkło matowe pozwala na zachowanie większej intymności, nie blokując przy tym przepływu światła.
Drzwi Prysznicowe Stare Zloto
Drzwi do prysznica dwuskrzydłowe
W przypadku większej wnęki można zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe. Na zdjęciu przykład realizacji z okuciami w kolorze stare złoto.
Kabiny Prysznicowe Dwuelementowe Przesuwne Drzwi
Drzwi prysznicowe przesuwne
Większa szerokość prysznica może wiązać się z koniecznością wykorzystania elemntu stałego. Wtedy świetnie sprawdzą się drzwi prysznicowe przesuwne.

Mocowania do drzwi do prysznicowych

Każde drzwi prysznicowe mają dwa zawiasy i gałkę. Sprawdź jak wyglądają mocowania.

Zawiasy

Drzwi prysznicowe są montowane do ściany na dwóch zawiasach ściana-szkło. Mówiąc o zawiasach warto wspomnieć, że aby drzwi uchylały się na pełną szerokość wymagają odpowiednio dużej przestrzeni, co należy mieć na uwadze decydując się na taki typ zabudowy prysznicowej.

Dookoła drzwi znajdują się uszczelki.

Drzwi Prysznicowe Na Wymiar Zawiasy

Gałki

Do wyboru pozostaje kształt gałki do drzwi, która może być kwadratowa, okrągła lub w kształcie walca. Dzięki odpowiedniemu doborowi elementów kabina z pewnością będzie pasować do stylu naszej łazienki.
Warto też wspomnieć, że istnieje wybór koloru mocowań, co daje jeszcze większe możliwości personalizacji. Np. coraz większą popularnością cieszą się drzwi prysznicowe mające czarne elementy.

Kabina Prysznicowa Zlota Krakow
Kabina Prysznicowa Z Czarnymi Okuciami Gałka
Gałka Do Drzwi Prysznicowych Chrom

Drzwi prysznicowe na wymiar – zamówienie

Niezależnie od wymiarów, zamówienia są realizowane według indywidualnych wytycznych naszych Klientów .
Cały proces odbywa się w 3 etapach.

Wycena

W celu otrzymania wyceny, prześlij potrzebne informacje, tzn. rodzaj kabiny oraz jej wymiary. W razie posiadanego projektu prosimy o jego załączenie.

Wykonanie

Po akceptacji warunków cenowych umówimy  termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

Odbiór lub montaż

Gotowe dzrwi możesz odebrać w siedzibie naszej firmy lub możemy ją dostarczyć pod wskazany adres. Zapewniamy również montaż.

Tu dowiesz się jaka jest cena drzwi prysznicowych. Dokonaj wyceny online

Galeria realizacji

Szklane drzwi są ważnym elementem w łazience w której prysznic znajduje się we wnęce. Zapraszamy do oglądnięcia galerii naszych realizacji, która prezentuje różne ich rodzaje – w zależności od wielkości, rodzaju szkła (przezroczyste, matowe, przyciemniane), a także typu uchwytów.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.