Zaznacz stronę

Szkło Optiwhite na wymiar

Co to jest szkło Optiwhite?

Szklo Optiwhite Mojeszklo

Optiwhite

Szkło Optiwhite – obniżona zawartość żelaza pozwala uzyskać taflę szkła o bardzo wysokiej przepuszczalności światła i wyjątkowej przezroczystości. Zielony odcień charakterystyczny dla zwykłego szkła float jest znacznie zredukowany. Optiwhite jest niemal całkowicie bezbarwny, a im większa  grubość szkła tym różnica jest bardziej zauważalna.

/

Dostępne grubości: 4mm, 6mm, 8mm, 10mm

Zastosowania szkła Optiwhite

Kabina

Kabiny prysznicowe

Panele

Panele szklane

Blaty Szklane

Blaty

Szkło optiwhite a float

Różnica między szkłem Optiwhite a float wynika z zwartość tlenku żelaza. Ten związek chemiczny odpowiada za zielonkawy odcień, który można dostrzec, gdy na tafle szkła pada światło.  W przypadku wariantu Optiwhite efekt ten jest znacznie zredukowany, chociaż na krawędziach wciąż zauważalny jest delikatny turkusowy poblask.

Float
Optiwhite
Przesun Porownaj

Kiedy wybrać szkło Optiwhite?

R

Wykorzystanie szkła Optiwhite warto rozważyć wtedy, gdy pożądany jest neutralny odcień szkła.

R

Im większa grubość szkła, tym rym różnica wizualna będzie bardziej widoczna. Tyczy się to też dużych tafli wykorzystanych w dobrze oświetlonych miejscach.

R

Jest to rekomendowana opcja jeśli priorytetem jest jak najlepsze odzwierciedlenie kolorów. Na przykład w witrynach, gdzie ważne jest by odwzorowanie barw i widoczność przedmiotów za nimi była jak najlepsza.

R

Wybór Optiwhite będzie miał duże znaczenie dla paneli szklanych z grafiką w przypadku jasnych odcieni lub dużej ilość bieli.

R
Na szkło Optiwhite warto też postawić w kabinach prysznicowych w sytuacji, kiedy przez taflę będą widoczne jasne elementy, np. łazienka ma białe płytki.

Dlaczego wybrać szkło float zamiast Optiwhite?

R

Na korzyść szkła float przemawia cena – jest to opcja zdecydowanie bardziej przystępna.

R

Nie ma różnicy w jakości szkła float i Optiwhite, ta rozbieżność jest tylko pod względem wizualnym. Dlatego nie należy uznawać szkła float jako gorsze. W wielu przypadkach – duże znaczenie ma tu oświetlenie i otaczające kolory – różnica ta będzie niemal niezauważalna.

Jaka jest cena szkła Optiwhite?

Na cenę szkła ma wpływ kilka czynników takich jak jego grubość, czy jest hartowane czy nie oraz metraż. Nasza cena uwzględnia też sposób realizacji – możesz wybrać spośród takich opcji jak odbiór osobisty, wysyłka, dostawa lub montaż.

Wybierz swoją opcję wyceny:

A. Wyceniam samo szkło

Możesz dokonać zakupu samej tafli szkła w dowolnej ilości i z wybraną obróbką krawędzi (szlifowanie lub fazowanie). Ta opcja może być przydana np. jeśli potrzebujesz szkła do wykonania przeszkleń mebli.

Szklo Cena Za M

B. Wyceniam szkło jako element

Szkło Optiwhite jest wykorzystywane m.in. w kabinach prysznicowych i szklanych panelach z grafiką. Możesz wycenić całą realizację z wybranych rodzajem szkła wypełniając formularz. Niezobowiązującą wycenę otrzymasz na swoją skrzynkę pocztową.

Wycena Szkla

Zobacz też

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.