Zaznacz stronę

Lustro antyczne (postarzane)

Lustro antyczne, zwane również postarzanym posiada unikalną teksturę, która zamienia go w niepowtarzalny element dekoracyjny. Można wykorzystać je w przedpokoju, w kuchni nad blatem lub sypialni, a także jako element mebli.

Co to jest lustro postarzane?

Lustro antyczne – wzory

Lustro Postarzane Na Wymiar

Co to jest lustro antyczne?

Lustro antyczne, znane również pod nazwą postarzane, naśladuje proces starzenia lustra. To co normalnie byłoby uznane za skazę w tym przypadku stanowi element wyróżniający. Abstrakcyjne, nieregularne plamy, którymi pokryta jest powierzchnia lustra nadają mu niepowtarzalny charakter.

 

Nie tylko styl vintage

Antyczne lustro doskonale pasuje do wnętrz vintage. Jednak równie dobrze może sprawdzić się w innych stylach. Na przykład w nowoczesnych aranżacjach postarzane lustro może stanowić element przełamania. 

Lustro antyczne – wzory

Wybierz swój wzór

Lustro postarzane dostępne jest u nas w 9 wzorach. Niektóre z nich są gęsto pokryte plamami, dając efekt przydymionej tafli. Jest też kilka propozycji delikatnie nakrapianych, a co za tym idzie, bardziej subtelnych. To jak wzór jest skoncentrowany będzie wpływało na jakość odbicia.

 

Kolor lustra postarzanego

Aż sześć dostępnych wzórów nawiązuje kolorem do standardowego lustra srebrnego. Trzy pozostałe są w kolorze złotym.

Warto wiedzieć

Czy lustro postarzane można zamówić w ramie?

Tak, lustro można zamówić w ramie lub wybrać inny sposób obróbki krawędzi: szlif lub fazę. Przegląd dostępnych wzorów ram można znaleźć na naszej stronie. Szczególnie zachęcamy do zwrócenia uwagi na modele w kolorze czarnym, które najlepiej będą współgrały z lustrem antycznym.

Ile kosztuje lustro postarzane?

Kupując lustro antyczne należy liczyć się z tym, że jego cena będzie znacznie przewyższać standardowe lustro. Wpływ na finalny koszt będzie mieć również metraż tafli oraz sposób realizacji. Po indywidualną wycenę zapraszamy do kontaktu.

Galeria

Kompozycja z wykorzystaniem luster antycznych fazowanych  (wzór M09s) w Hotelu Krupnicza 30. 

Lustra antyczne na ścianach oraz w konstrukcji sufitu (wzór M08S). Centrum konferencyjne Fabryczna CKF_13 w Krakowie przy ulicy Fabrycznej 13. fot. Wellbrand Studio

Lustro złote (wzór MS03z) wykorzystane w aranżacji łazienki.

Wyjątkowe lustro antyczne z wzorem MS08S. Aluminiowa rama  w kolorze czarnym (19×21 mm).  Wymiary: 56x131cm

Poznaj bliżej nasze wzory

Lustro postarzane złote czy srebrne? Mamy nadzieję, że ta krótka prezentacja dostęonych wzorów pomoże w podjęciu tej decyzji.

Lustro postarzane złote

M01z

M01z

Złote lustro antyczne o najbardziej subtelnym z wzorów dostępnych dla tego koloru. Tafle pokrywa tekstura drobnych, ciemniejszych plamek. Ten wzór bardzo pasuje do stylu retro.

Lustro Postarzane Zlote M01z
Lustro Antyczne Zlote M01z
M02z

M02z

Nieregularne, nakładające się na siebie plamy tworzą ciekawy efekt. Odcienie z palety złota i brązu przechodzą w siebie i łączą się, przez co w niektórych miejscach odbicie będzie jaśniejsze, a w innych nieco ciemniejsze.

Lustro Postarzane Zlote M02z
Lustro Antyczne Zlote M02z
M03z

M03z

Wzór jest bardzo gęsty i przywodzi na myśl płomienie. Poza złotymi i brązowymi odcieniami, można tu dostrzec też granatowo-niebieskie tony. Skupienie plam sprawia, że odbicie nie będzie bardzo wyraźne. Lustro antyczne o tym wzorze można z powodzeniem wykorzystać w salonie, gdzie zachowanie dokładnego odbicia nie jest kluczowe.

Lustro Postarzane Zlote M03z
Lustro Antyczne Zlote M03z

Lustro postarzane srebrne

M04s

M04s

Subtelny efekt tworzą tu skupiska niewielkich plamek, które wyglądają jak zaschnięte krople. Dla osób lubiących niebanalne aranżacje ciekawym pomysłem może być wykorzystanie tego wzoru w kuchni na panel nad blatem.

Lustro Postarzane Srebrne M04s
Lustro Antyczne Srebrne M04s
M05s

M05s

Jest to drobny, równomierny wzór. Odbicie pozostaje dość jasne, dlatego można go wykorzystać na przykład w przedpokoju. Jest to trudne pomieszczenie do aranżacji, często wąskie i bez okna. Lustro antyczne M05s nie tylko zrobi świetne pierwsze wrażenie już od przekroczenia progu domu lub mieszkania, ale również odbije światło i dzięki temu pogłębi przestrzeń.

Lustro Postarzane Srebrne M05s
Lustro Antyczne Srebrne M05s
M06s

M06s

Ten wzór wyróżnia się na tle pozostałych. Powierzchnia lustra wygląda jak spryskana kroplami atramentu. Dzięki temu, że plamki nie są bardzo skupione, odbicie jest dość dobrze widoczne. Nie jest to typowy efekt postarzenia, dlatego daje też inne możliwości zastosowania go w aranżacji. Ciekawym pomysłem, może być wykorzystanie go jako element dekoracyjny w pokoju dziecka.

Lustro Postarzane M06s
Lustro Antyczne Srebrne M06s
M07s

M07s

Warto zwrócić uwagę na odcienie, które pojawiają się na tafli lustro we wzorze M07s. Miejscami lustro wygląda jakby miało delikatne brązowe przetarcia, a w innych fragmentach jest już szare. Fakt ten z pewnością  można wykorzystać przy tworzeniu aranżacji. Brązowe tony dają nieco “cieplejszy” efekt, co może, chociaż nie musi, być efektem pożądanym.

Lustro Postarzane M07s
Lustro Antyczne Wzor M07s
M08s

M08s

M08s to odpowiednik wzoru M02z tylko wykonany na srebrnej tafli lustra. Będzie pięknie wyglądał w nowoczesnych lub loftowych wnętrzach. Odcienie szarości mieszają się tu niczym w kłębach dymu. Z racji, że ten wzór ma najwięcej przejść tonalnych będzie zdecydowanym i wyróżniających akcentem w aranżacji.

Lustro Postarzane Ze Wzorem M08s
Lustro Antyczne Wzor M08s
M09s

M09s

Wzór ten charakteryzuje ciekawa tekstura, która wygląda jak przetarcia. Miejscami, gdzie są one bardziej skupione, kolor jest srebrny. W pozostałych miejscach przebija się delikatny, brązowy odcień. Całość daje efekt chropowatej powierzchni.

Lustro Postarzane M09s
Lustro Antyczne M09s
M010s

M10s

Lustro antyczne o delikatnym brązowo-szarym nalocie emanuje subtelnym urokiem minionych epok. Na powierzchni lustra można dostrzec delikatne odbicia światła, które sprawiają, że brązowo-szary nalot staje się subtelnie migoczącą aureolą.

Lustra Postarzane Srebrne M10S
Lustro Antyczne Srebrne M10s
M011s

M11s

Wzór tego niezwykłego elementu dekoracyjnego emanuje surową elegancją, charakteryzując się równomiernymi szarymi przetarciami, które nadają mu subtelny, matowy wygląd, przypominający efekt piaskowania. Powierzchnia tego wzoru jest jak subtelna mgiełka, która otacza każdy detal, nadając mu wyjątkowego uroku i przydając wnętrzu nuty industrialnego minimalizmu.

Lustra Postarzane Srebrne M11S
Lustro Antyczne Srebrne M11s

Sprawdź cenę

Spersonalizuj lustro antyczne – wybierz wymiary, wzór oraz sposób obróbki krawędzi. Zdecyduj się na jedną z opcji realizacji: wysyłkę, montaż, odbiór osobisty lub dostawę. Na skrzynkę pocztową otrzymasz od nas kompletną, niezobowiązującą wycenę.

Cena lustra antycznego

Ładowanie formularza...

Wzór

Wzory są w dwóch kategoriach cenowych - lustra w tym samym kolorze mają taką samą cenę.

Wymiary i ilość

  • Każde lustro posiada bezpieczną folię z tyłu.
  • Lustro ma z tyłu wycięcia do powieszenia na zwykłych hakach, które również dajemy w komplecie.

W przypadku dużych luster wycena wysyłki może wymagać korekty.

[wycena niestandardowa]
Podane dodatkowe informacje nie są uwzględniane w automatycznej wycenie.
(i)

Kształt i krawędź

Rama

Czarny
Biały
Srebrny
Inox/Złoty
Lakierowany

Oświetlenie i akcesoria

Piaskowanie - zazwyczaj w formie pełnego obwodu, ale na życzenie może być wykonane dowolnie, np. po dwóch krawędziach.

Włącznik

Mata grzewcza

Nie musisz dać maty na całe lustro. Wystarczy fragment w miejscu twarzy nad umywalką.

Dodatkowe informacje

Korzystasz z naszych usług z rekomendacji? Podaj mail polecającego.

Sposób dostawy

Dla odległości powyżej 30km wycena montażu odbywa się indywidualnie. Prosimy o podanie adresu w informacjach dodatkowych.

Dla podanych wymiarów wysyłka wymaga indywidualnej wyceny.

Podaj dane do przesłania jednorazowej wyceny

Wycena do niczego nie zobowiązuje. Ewentualny zakup możesz potwierdzić później.

opcjonalnie

* Wymagane