Zaznacz stronę

Kabiny prysznicowe wnękowe

Kabiny prysznicowe wnękowe pozwalają wykorzystać charakterystyczny układ pomieszczenia gdzie trzy ściany są wypłytkowane, a czwartą stanowi zabudowa szklana. Zwykle wymaga to montażu drzwi (samych lub z dodatkowym elementem). Jest to optymalne wykorzystanie przestrzeni dlatego taki typ kabin cieszy się dużą popularnością.

Jakie są wymiary kabiny wnękowej?
Zobacz przykłady naszych realizacji.
Prysznic z siedziskiem i jego zalety.

Wymiary kabiny wnękowej

 

\

Mniejsze wnęki (do 80-90 cm)

mogą stanowić drzwi prysznicowe. W takiej wersji tafla szkła hartowanego montowana jest na dwóch zawiasach. W drzwiach znajduje się gałka, a dookoła montowane są uszczelki.

\

Dla szerszych wnęk (powyżej 90 cm)

lub tam gdzie drzwi nie mogą być na pełną szerokość stosuje się zestaw na zasadzie, element stały i drzwi. To rozwiązanie sprawdzi się gdy na ścianie przed kabiną jest umywalka, grzejnik lub inny element uniemożliwiający pełne otwarcie drzwi. Element stały mocowany jest na okuciach punktowych lub listwie. Zazwyczaj wsparty jest też drążkiem stabilizującym u góry.

Specyfikacja

\

Szkło i okucia

Kabiny prysznicowe wykonywane są ze szkła hartowanego w grubości 8 lub 10 mm, które jest w pełni bezpieczne odporne na uszkodzenia. W ofercie mamy szkła bezbarwne (przezroczyste i matowe) oraz barwione. Okucia mogą być w chromie (połysk), satynie (inox), czerni lub złocie.

\

Mocowanie drzwi

Drzwi mogą wisieć zarówno na ścianie jak i na elemencie stałym. Podczas pomiaru doradzamy możliwe rozwiązania.

Kabina Wnekowa Z Profilem

Drzwi na elemencie stałym

Kabina Prysznicowa Bez Brodzika Wnękowa

Drzwi na ścianie

Kabiny wnękowe – przykłady realizacji

Nasze kabiny wyróżnia to, że są wykonane na wymiar. Dlatego jeśli szukasz kabiny z wycięciem, chcesz dobrać kolor okuć i szkła lub potrzebujesz nietypowych wymiarów – na mojeszklo.pl znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

KABINA STANDARD

Kabina wnękowa

Standardowe kabin​y wnękowe na wymiar, często składające się z dwóch elementów, stanowią popularne rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach.

Typowe rozmiary kabiny wnękowej to: 80x80cm, 90x90cm, 80x100cm.

Prysznic dwuosobowy

Kabina wnękowa z wykorzystaniem jednego lub dwóch elementów stałych pozwala zapewnić odpowiednie wymiary przestrzeni prysznicowej by mogły z niej korzystać dwie osoby równocześnie.

Kabina prysznicowa na poddasze

Łazienka znajdująca się na poddaszu może wymagać nietypowych rozwiązań. By maksymalnie wykorzystać przestrzeń wykonamy odpowiednie wycięcia pod skos.

Kabina wnękowa przesuwna

W łazience w której nie ma miejsca by swobodnie otworzyć drzwi wahadłowe warto zastosować system z drzwiami przesuwnymi.

Galeria

Kabina z czarnymi okuciami

Warto w tym zestawieniu wyróżnić kabinę z czarnymi elementami. To popularny trend, który pozwala dodać wnętrzu charakteru.

Kabina wnękowa składana

Kabina prysznicowa wnękowa składana to rozwiązanie, które może zostać wykorzystane w łazienkach w których oszczędność miejsca jest priorytetem.

Galeria

Chcesz kupić kabinę wnękową? Podaj wymiar i poznaj cenę!

Prysznic z siedziskiem

Prysznic bez brodzika z siedziskiem to funkcjonalne rozwiązanie, którego zalety mogą okazać się pomocne w różnych sytuacjach. Warto też zadbać o aspekt estetyczny, dlatego możemy wykonać odpowiednie wycięcie w szkle, przez które siedzisko staje się niejako częścią kabiny.

Zalety kabiny z siedziskiem

N
Kabina z siedziskiem to ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Korzystając z takiego udogodnienia można wygodnie brać prysznic bez obawy o upadek i stłuczenia.
N
Siedzisko pozwala na wygodniejsze korzystanie z prysznica. Można na nim odłożyć kosmetyki i przybory kosmetyczne.
N
Dodatkowo taka ławka pozwala usiąść i zrelaksować się podczas korzystania z natrysku. Można też na niej oprzeć stopę podczas depilacji,
Kabiny Prysznicowe Wyciecie Na Siedzisko
Prysznic Z Siedziskiem Na Wymiar

Koszt kabiny z siedziskiem

By poznać cenę kabiny z wycięciem na siedzisko wypełnij formularz z wyceny. W sekcji „dodatkowe informacje”, że napisz życzysz sobie taką wersję.

Wycięcia w szkle

Zastosowanie wycięć w szkle np. na półkę czy szafkę jest nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. W przypadku kabiny wnękowej, wycięcia mogą być strategicznie umieszczone, by optymalnie wykorzystać przestrzeń. Wycięcia te nie tylko dodają funkcjonalności, ale także tworzą efektowne rozwiązania projektowe, integrując się harmonijnie z wnętrzem kabiny.

Przebieg ralizacji zamówienia

1. Wycena

W celu otrzymania wyceny, prześlij potrzebne informacje, tzn. rodzaj kabiny oraz jej wymiary. W razie posiadanego projektu prosimy o jego załączenie.

2. Wykonanie

Po akceptacji warunków cenowych umówimy termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

3. Dostawa

Po akceptacji warunków cenowych umówimy termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.