Zaznacz stronę

Kabiny prysznicowe wnękowe

Kabiny prysznicowe wnękowe pozwalają wykorzystać charakterystyczny układ pomieszczenia gdzie trzy ściany są wypłytkowane, a czwartą stanowi zabudowa szklana. Zwykle wymaga to montażu drzwi (samych lub z dodatkowym elementem). Jest to optymalne wykorzystanie przestrzeni dlatego taki typ kabin cieszy się dużą popularnością.

Jakie są wymiary kabiny wnękowej?
Zobacz przykłady naszych realizacji.
Prysznic z siedziskiem i jego zalety.

Wymiary kabiny wnękowej

 

\

Mniejsze wnęki (do 80-90 cm) mogą stanowić drzwi prysznicowe. W takiej wersji tafla szkła hartowanego montowana jest na dwóch zawiasach. W drzwiach znajduje się gałka, a dookoła montowane są uszczelki.

\

Dla szerszych wnęk (powyżej 90 cm) lub tam gdzie drzwi nie mogą być na pełną szerokość stosuje się zestaw na zasadzie, element stały i drzwi. To rozwiązanie sprawdzi się gdy na ścianie przed kabiną jest umywalka, grzejnik lub inny element uniemożliwiający pełne otwarcie drzwi. Element stały mocowany jest na okuciach punktowych lub listwie. Zazwyczaj wsparty jest też drążkiem stabilizującym u góry.

Drzwi mogą wisieć zarówno na ścianie jak i na elemencie stałym. Podczas pomiaru doradzamy możliwe rozwiązania. 

Kabiny prysznicowe wykonywane są ze szkła hartowanego w grubości 8 lub 10 mm, które jest w pełni bezpieczne odporne na uszkodzenia. W ofercie mamy szkła bezbarwne (przezroczyste i matowe) oraz barwione. Okucia mogą być w chromie (połysk), satynie (inox), czerni lub złocie. 

Kabiny wnękowe – przykłady realizacji

Nasze kabiny wyróżnia to, że są wykonane na wymiar. Dlatego jeśli szukasz kabiny z wycięciem, chcesz dobrać kolor okuć i szkła lub potrzebujesz nietypowych wymiarów – na mojeszklo.pl znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

Kabiny Prysznicowe Na Poddaszu
Kabina prysznicowa na poddasze
Łazienka znajdująca się na poddaszu może wymagać nietypowych rozwiązań. By maksymalnie wykorzystać przestrzeń wykonamy odpowiednie wycięcia pod skos.
Kabiny Prysznicowe Dwuelementowe Przesuwne Drzwi
Kabina wnękowa przesuwna
W łazience w której nie ma miejsca by swobodnie otworzyć drzwi wahadłowe warto zastosować system z drzwiami przesuwnymi.
Kabina z czarnymi okuciami
Warto w tym zestawieniu wyróżnić kabinę z czarnymi elementami. To popularny trend, który pozwala dodać wnętrzu charakteru.
Kabiny Prysznicowe Do Jasnej Lazienki
Prysznic dwuosobowy
Kabina wnękowa z wykorzystaniem elementu stałego pozwala zapewnić odpowiednie wymiary przestrzeni prysznicowej by mogły z niej korzystać dwie osoby równocześnie.

Prysznic z siedziskiem

Prysznic bez brodzika z siedziskiem to funkcjonalne rozwiązanie, którego zalety mogą okazać się pomocne w różnych sytuacjach. Warto też zadbać o aspekt estetyczny, dlatego możemy wykonać odpowiednie wycięcie w szkle, przez które siedzisko staje się niejako częścią kabiny.

Zalety kabiny z siedziskiem

N
Kabina z siedziskiem to ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Korzystając z takiego udogodnienia można wygodnie brać prysznic bez obawy o upadek i stłuczenia.
N
Siedzisko pozwala na wygodniejsze korzystanie z prysznica. Można na nim odłożyć kosmetyki i przybory kosmetyczne.
N
Dodatkowo taka ławka pozwala usiąść i zrelaksować się podczas korzystania z natrysku. Można też na niej oprzeć stopę podczas depilacji,
Kabiny Prysznicowe Wyciecie Na Siedzisko
Prysznic Z Siedziskiem Na Wymiar
By poznać cenę kabiny z wycięciem na siedzisko wypełnij formularz z wyceny. W sekcji „dodatkowe informacje, że napisz życzysz sobie taką wersję.

Przebieg ralizacji zamówienia

1. Wycena

W celu otrzymania wyceny, prześlij potrzebne informacje, tzn. rodzaj kabiny oraz jej wymiary. W razie posiadanego projektu prosimy o jego załączenie.

2. Wykonanie

Po akceptacji warunków cenowych umówimy termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

3. Dostawa

Po akceptacji warunków cenowych umówimy termin pomiaru (wersja z montażem) lub od razu przystąpimy do przygotowania szkła (odbiór lub dostawa).

Chcesz kupić kabinę wnękową? Podaj wymiar i poznaj cenę!

Nasze realizacje

Wnękę prysznicową można zamknąć nie tylko pojedynczymi drzwiami. W zależności od układu pomieszczenia i szerokości przestrzeni prysznicowej pomożemy Ci dopasować optymalne rozwiązanie. Zachęcamy do przejrzenia galerii naszych realizacji, które prezentują kabiny prysznicowe wnękowe w różnych odsłonach.

Masz pytania, chcesz wiedzieć więcej lub poznać cenę?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.