Zaznacz stronę

Lustro łazienkowe może być zamontowane na kilka sposobów. Najczęściej jest ono po prostu wklejane w pozostawioną lukę pomiędzy płytkami. Do samodzielnego montażu wystarczy podać wysokość i szerokość wnęki pomniejszoną o 2 mm z każdej z czterech stron. Jeśli mają Państwo na miejscu ekipę remontową, która zamontuje lustro, to najlepiej poprosić ich o wykonanie pomiaru z uwzględnieniem koniecznych dylatacji. Zamówienie można złożyć mailowo i odebrać lustro osobiście lub zamówić dostawę do domu. Mogą Państwo również zamówić lustro z montażem, który obejmuje również pomiar. Poniżej kilka przykładów luster wklejonych między płytki.

Lustra Na Wymiar Dekory Kinkiet

Lustra Na Wymiar Dekory Kinkiet

Lustra Na Wymiar Do Malej Lazienki

Lustra Na Wymiar Do Malej Lazienki

Lustro Lampy Wiszace

Lustro Lampy Wiszace

Lustro Na Wymiar Oswietlenie Punktowe

Lustro Na Wymiar Oswietlenie Punktowe

 

Ciekawą propozycją lustra łazienkowego jest wykonanie go z oświetleniem Led. Taki montaż wymaga zdystansowania lustra od ściany poprzez wykonanie konstrukcji z płyty G-K (koniecznie łazienkowej), która ma nieznacznie mniejszy wymiar niż lustro. W przestrzeń pomiędzy ścianą a lustrem umieszczana jest wodoodporna listwa led, która daje ładną poświatę tworząc klimat jak na zdjęciach poniżej.

Lustro Na Wymiar Kolo Podswietlenie LED

Lustro Na Wymiar Kolo Podswietlenie LED

Lustro Na Wymiar Podswietlenie LED

Lustro Na Wymiar Podswietlenie LED

 

Lustra w łazience można również łączyć w rogach pomieszczenia. Lustra tego typu są również montowane na kleju i ich krawędzie przylegają do siebie. Warto pamiętać przy zamówieniu o podaniu informacji, że lustra będą się łączyły w rogu, ponieważ w tego typu realizacjach krawędź szkła jest szlifowana matowo.

Oprócz montażu na kleju lustra można również zawiesić na ścianie przy pomocy haków zamocowanych do ściany i specjalnych zawieszek przyklejanych do tylnej strony lustra. Szerzej na ten temat mogą Państwo się dowiedzieć ze strony Montaż lustra (kliknij aby przejść).

Łazienki na poddaszach mają często ściany skośne. W takim wypadku również możemy wykonać lustro na wymiar w formie trapezu. Wszystkie krawędzie tego lustra również będą szlifowane maszynowo.

Lustro Do Lazienki Poddasze Trapez

Lustro Do Lazienki Poddasze Trapez

 

W lustrach możemy wykonać dowolne otwory czy wycięcia. Otwory będą najczęściej potrzebne, gdy na ścianie z lustrem znajdują się gniazdka czy włączniki światła. Lustra z oświetleniem wymagają wywiercenia otworów na kołki montażowe i kabel zasilający zgodnie z płytką montażową danego kinkietu. Czasem również konieczne jest wykonanie wycięć na inne elementy łazienkowe tak jak  murek geberitu, szafka, cokół czy nawet bateria prysznicowa. Niezależnie od Państwa potrzeb możemy zrobić dowolny otwór czy wycięcie. Warto jednak pamiętać, że dziurawienie szkła ma ujemny wpływ na jego wytrzymałość, należy się więc ograniczyć tylko do koniecznych elementów.

 

Lustro Na Wymiar Kinkiety Mocowane Na Lustrze

Lustro Na Wymiar Kinkiety Mocowane Na Lustrze

Lustro Do Lazienki Wyciecie Otwory Kinkiet

Lustro Do Lazienki Wyciecie Otwory Kinkiet

 

Wszystkie lustra w naszej sprzedaży są produkowane na terenie EU i posiadają:

  • Atesty Higieniczne Państwowego Zakładu Higieny
  • Świadectwa Badań Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych o spełnieniu normy PN-EN 1036:2008
  • Deklarację zgodności zgodnie z Dyrektywą 89/106/EEC Rady Wspólnot Europejskich

Do montażu i sprzedaży używamy również atestowanego (norma PN-EN 1036:2001 Szkło w budownictwie) kleju do luster firmy Lakma. Jest w 100% bezrozpuszczalnikowy bezbarwny klej o neutralnym systemie utwardzania, który charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do różnych materiałów i podłoży. Mogą go Państwo nabyć u nas w cenie 20 zł/tubka 310 ml do klasycznego pistoletu silikonowego.
Szukasz lustra łazienkowego? Kliknij, sprawdź cenę i zamów w prosty sposób.